Nagetsi nisu zreli za trijumf u San Antoniju

Nagetsi nisu zreli za trijumf u San Antoniju Izvor: Ronald Cortes/Getty Images

San Antonio Sparsi su savladali Denver Nagetse u trećem meču četvrtfinalne plej-of serije Zapadne konferencije rezultatom 118:108. Rezultat u seriji je sada 2:1 i prednost domaćeg terena i dalje imaju Sparsi.

San Antonio je bolje otvorio utakmicu i diktirali su tempo meča tokom prve četvrtine. Tada se nametnuo Derik Vajt koji je inače tokom prvog poluvremena ubacio čak 26 poena. Do velikog odmora Denver je uspeo da se sabere, a najviše mu je u tome pomogla serija 16:0 na startu druge četvrtine. Nagetsi su u tom periodu i vodili, ali su Sparsi do isteka 24. minuta ipak ponovo došli do prendosti.

U trećoj četvrtini je viđena slična situacija kao i u prvoj. Nagetsi su zaostajali, pokušavali su da nekako drže priključak preko Nikole Jokića, da bi Sparsi definitivno prelomili meč boljom odbranom, boljim skokom i serijom 12:2 polovinom četvrte četvrtine. U tim momentima je uz Derika Vajta odlično igrao i Demar Derozan.

Sparsi su konstantno igrali bolju odbranu, imali su čak 16 ofanzivnih skokova i mnogo poena nakon izgubljenih lopti što je anuliralo Denverov odličan šut. Nagetsi su šutirali iz igre 50% i pogodili su 13 trojki.

Najefikasniji kod pobedničkog tima je bio Vajt sa 36 poena, Derozan je imao 25, a bivši igrač Partizana Davis Bertans je završio na nuli za šest minuta koliko je proveo na parketu. Nikola Jokić je imao 22 poena za 32 minuta, a imao je osam skokova i sedam asistencija. Markus Bizli je bio odličan kod Denvera sa 20 poena uz pet pogođenih trojki.

Četvrti meč ove serije je u subotu od 23:30 uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

U prvoj četvrtini San Antonio igra odlično u napadu dok je Denver prilično nervozan. Sparsi imaju dominaciju u skoku 14:8 imaju i pet ofanzivnih skokova uz mnogo bolji šut iz igre. Za tri Sparsi šutiraju 3/5 dok je šut iz igre na preko 50%. Nagetsi su pogodili tri trojke iz osam šuteva, a promašili su i neka slobodna bacanja. Jokić ima četiri poena, Pol Milsap sedam dok u San Antoniju najviše ima Derik Vajt. On je ubacio 10 poena.

Drugu četvrinu Denver kreće sa serijom 16:0 za tri minuta, a Nagetse su tada pokrenuli Malik Bizli i Mejson Plamli.  Do poluvremena se San Antonio vratio rezultatski u meč i uspeo i da povede pred veliki odmor i to rezultatom 61:58.

Derik Vajt je u prvom poluvremenu ubacio čak 26 poena za Sparse dok je u Denveru Nikola Jokić izjednačen na listi strelaca sa Polom Milsapom. Njih dvojica su ubacili po 11 poena.

Nikola Jokić Izvor: Matthew Stockman/Getty Images

U trećoj četvrtini je San Antonio uglavnom kontrolisao rezultat i tokom prvih šest minuta je bio na oko devet poena viška. Tada je Nikola Jokić počeo da pogađa i on je pokušavao da zadrži Denver u rezultatskom priključku. Uspeli su Nagetsi da priđu San Antoniju na jedan posed minusa ali je treća četvrtina ipak završena vođstvom domaće ekipe 88:84.

Jokić je najefikasniji kod Denvera sa 20 poena, dok ko San Antonija Vajt ima 26, ali je Demar Derozan briljirao u trećem periodu kog je završio sa 23 poena. Sparsi imaju mnogo bolji skok od Denvera, posebno u napadu ali su ostali na svega pet pogođenih trojki usled dobre odbrane Nagetsa. Gosti su za 36 minuta dali devet trojki iz 18 šuteva.

San Antonio je u četvrtoj četvrtini dodao gas i boljom odbranom su uspeli da izgrade čak plus 14 na 6:35 do kraja meča. Bilo je 105:91 za Sparse kada je Majkl Maloun zatražio minut odmora. Do kraja meča Denver nije uspeo da se vrati rezultatski u meč i San Antonio je slavio.