Šuterska klinika Redika i Herisa za brejk, Bobi 14p

Šuterska klinika Redika i Herisa za brejk, Bobi 14p Izvor: Elsa/Getty Images

Filadelfija Seventisiksersi su savladali Bruklin Netse u trećem meču u četvrtfinalu Istoka rezultatom 131:115. Sada je u ovoj seriji 2:1 za Sikserse koji su na taj način vratili prednost domaćeg terena.

Filadelfija je počela meč bez Džoela Embida koji je povredio koleno i Siksersi nisu znali do 15 minuta pre početka meča da li startni centar ove ekipe uopšte može da nastupi. Embid je ostao u civilu, a starter je umesto njega bio Greg Monro. Boban Marjanović je meč počeo sa klupe, a ispalo je da mu je to i prijalo jer je igrao prilično dobro u prvom poluvremenu.

Siksersi su konstantno vodili tokom prvog poluvremena i kontrolisali su rezultat ali nisu napravili dvociffereno vođstvo ni u jednom trenutku. Boban Marjanović je u prvih 24 minuta imao osam poena i sedam skokova uz najbolji plus minus odnos. Sa njim na terenu Siksersi su imali +15. Na poluvremenu je bilo 65:59 za Filadelfiju.

Gosti su nastavili sa odličnom igrom i u drugom poluvremenu, a uz briljantnog Džej Dž'eja Redika koji je ubacio tri trojke u prvih šest minuta trećeg perioda, Siksersi stižu na +15. Ipak serijom 11:3 u poslednja dva minuta trećeg perioda Netsi su se vratili na minus sedam i tako napravili dobru uvertiru sebi za poslednji period.

Ipak Filadelfija je uglavnom držala protivnika na bezbednoj razdaljini, a odlično su tada igrali Tobajas Heris, Džimi Batler i Ben Simons. Boban Marjanović je početkom četvrte četvrtine dobio šestu ličnu grešku.

Ben Simons je bio najefikasniji kod Filadelfije sa 31 poenom uz devet asistencija, Heris je imao 29, Redik 26, dok je Boban Marjanović za 18 minuta imao 14 poena i osam skokova. Bobi je ubacio svih osam slobodnih bacanja, iz igre je šutirao 3/5, a meč je završio i sa odličnom plus minus statistikom. Sa njm na parketu Filadelfija je bila u plusu od 18 poena.

Kod Bruklina su najbolji bili Dianđelo Rasel i Keris Levert sa po 26 poena.

Četvrta utakmica ovih rivala je u Bruklinu u subotu od 21 čas.