EL: Fener na srpski pogon deklasirao Žalgiris

EL: Fener na srpski pogon deklasirao Žalgiris Izvor: Turkish Airlines EuroLeague
Marko Gudurić

Košarkaši Fenerbahčea ubedljivo su savladali Žalgiris rezultatom 76:43 i tako poveli sa 1-0 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

Izabranici Željka Obradovića su odigrali odličnu utakmicu u kojoj su se gosti iz Kaunasa držali tek tokom prvih desetak minuta.

Prva četvrtina protekla je u neizvesnoj borbi, u kojoj su se dva tima smenjivala u vođstvu, da bi se istanbulski tim odvojio od druge polovine drugog perioda. Fenerbahče je tada napravio seriju 8:0 i stigao do dvocifrene prednosti koju do samog kraja utakmice nije ispuštao, a ona je u 33. minutu iznosila i 38 poena.

Najbolji u trijumfu Fenerbahčea bili su srpski košarkaši Nikola Kalinić i Marko Gudurić. Kalinić je upisao 16 poena, tri skoka i asistenciju za 24 minuta, dok je Gudurić za minut i po manje zabeležio 13 poena i četiri asistencije. Dvocifreni učinak imao je i Erik Grin, koji je utakmicu završio sa 12 poena.

Na drugoj strani istakao se samo Marijus Grigonis, koji je imao deset poena.

Druga utakmica serije između Fenerbahčea i Žalgirisa igra se u četvrtak, a naredne nedelje se seli u Kaunas. Plasman na fajnal for u Vitoriji izboriće ekipa koja prva stigne do tri trijumfa.