Marjanovićev rekord karijere, Siksersi 51 za četvrtinu

Marjanovićev rekord karijere, Siksersi 51 za četvrtinu Izvor: Drew Hallowell/Getty Images
Boban Marjanović

Košarkaši Filadelfije deklasirali su Bruklin 145:123 i posle startnog poraza pred svojim navijačima rezultat u četvrtfinalnoj seriji Istočne konferencije izjednačili na 1-1.

Odličnu partiju pružio je centar Sikesersa Boban Marjanović koji je sa 16 poena (8/14 za dva) ostvario rekord karijere u mečevima doigravanja. Srpski reprezentativac je upisao još 8 skokova, asistenciju, blokadu i izgubljenu loptu za 18 minuta.

Bobi je posebno raspoložen bio u prvoj četvrtini, kada je u igru ušao umesto Džoela Embida i za manje od 4 minuta vezao je 8 poena (4/4 za dva) i oduševio domaće navijače. Marjanović je na poluvremenu imao 14 poena (7/10 za dva), 6 skokova i asistenciju za svega 11 minuta provedenih na terenu. Oduševljeni igrom srpskog centra bili su i legendarni Dikembe Mutombo i Alen Ajverson.

Trećeplasirani tim Istoka je drugi duel protiv Netsa odigrao mnogo bolje nego pre dva dana. Ekipa iz Pensilvanije je u drugoj četvrtini došla do dvocifrene prednosti, a u trećem periodu su bukvalno pregazili goste iz Bruklina.

Siksersi su u tom delu meča postigli čak 51 poena, što je rekord rekord četvrtine kada su plej-of dueli u pitanju, i otišli na nedostižnih +29 (112:83). Filadelfija je rutinski meč privela kraju i u naredne dve utakmice u Bruklinu pokušaće da upiše barem jedan trijumf i vrati prednost domaćeg terena.

Ben Simons se posle razočaravajućeg izdanja u prvom meču u drugom razgoropadio i ostvario je tripl-dabl učinak sa 18 poena, 10 skokova i 12 asistencija, Embid je biuo najefikasniji sa 23 poena (8/12 iz igre) i 10 skokova, Tobajas Heris je upisao 19, Džej DŽej Redik 17...

Kod Netsa Spenser Dinvidi je zabeležio 19 poena, Dianđelo Rasel 16, a Rondi Holis-Džeferson 15.

Treći meč je u petak u 2 časa u Bruklinu na Sport Klubu 1, a u sredu od 3:00 prenosimo drugi meč doigravanja između Denvera i San Antonija (0:1).