Dalasu malo Dončić, slavila Šarićeva Minesota

Dalasu malo Dončić, slavila Šarićeva Minesota Izvor: Ronald Martinez/Getty Images

Pobede Šarlota i Minesote na gostovanju Nju Orleansu i Dalasu zabeležene su u noći između srede i četvrtka.

Minesota je na gostovanju Dalasu do pobede došla rezultatom 110:108.

Duže periode vođstva u pravoj rezultatskoj klackalici imala je Minesota, ali je na kraju sve rešeno u samom finišu.

Na minut do kraja Luka Dončić je pri rezultatu 106:106 promašio šut za tri da bi nakon toga Tauns doneo presnost Mineosoti.

Domaći su uspeli da dođu do novog izjednačenja, ali je na 19 sekundi do kraja, nakon pogotka Viginsa sve bilo rešeno.

Karl Entoni Tauns bio je najbolji u pobedničkom timu sa 28 poena i 13 skokova, Endrju Vigins koji je doneo pobedu Minesoti meč je završio sa 19 poena, a Dario Šarić je imao 14 poena uz pet skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Šarić je iz igre šutirao pet od 14, a dva od osam za tri poena.

Luka Dončić je na drugoj strani zabeležio dabl - dabl sa 27 poena, 12 skokova i šest asistencija uz šut iz igre 11 od 21 i dva od osam za tri. Dvajt Pauel dao je 25 poena.

Šarlot je slavio na gostovanju Nju Orleansu sa 115:109 u veoma zanimljivom meču prepunom preokreta. Gosti su ipak na kraju uspeli da prelome ovaj susret u svoju korist na tri minuta do kraja i dođu do pobede.

Kemba Voker bio je najefikasniju u Šarlotu sa 32 poena i sedam asistencija. Frank Kaminski dao je 21 poen uz šest skokova.

Među Pelikansima je najubedljiviji bio Džulijus Rendal sa 34 poena i 11 skokova.

Pobedničko veče imali su u NBA u noći između srede i četvrtka i košarkaši Jute i Portlanda.

Portland je pobedu upisao na svom terenu gde je bio bolji od Memfisa i slavio sa 116:89. Portlandu je ovo 50. pobeda u sezoni.

Memfis je imao dva poena prednosti nakon prve četvrtine, bio je na samo -3 na poluvremenu čak je i vodio tokom cele druge deonice, a onda je usledila katastrofalna treća deonica u kojoj su Grizlisi postigli samo 10 poena.

Portland je do pobede predvodio Enes Kanter sa 21 poenom i 15 skokova, Demijan Lilard je meč završio sa 20 poena, 10 asistencija i sedam skokova, a Evan Tarner je zabeležio tripl - dabl sa 13 poena, 12 skokova i 11 asistencija.

Na drugoj strani Čendler Parsons je postigao 16 poena, 13 poena i 10 skokova imao je Ivan Rab.

Juta je sa 118:97 slavila na gostovanju Finiksu nakon što je do poluvremena nadoknadila zaostatak od šest poena iz prve doenice, a zatim završni udarac rivalu zadala ubedljivom četvrtom četvrtinom.

U Juti je najbolji bio Donovan Mičel sa 29 poena, a dva manje dodao je Džo Ingls.

U Finiksu je bolji od ostalih bio Rišon Holms sa 16 poena i devet skokova, Eli Okobo je dao poen manje. Dragan Bender je meč završio sa po sedam poena i skokova, tri asistencije i jednom ukradenom loptom.