Sjajni Bogdan nedovoljan za brutalnog Hardena

Porazom u Hjustonu 119:108 Sakramento Kingsi izgubili su i definitivno šansu da se nađu u plej-ofu. Odličnu partiju odigrao je Bogdan Bogdanović, ali sa druge strane fenomenalan je bio Džejms Harden.

James Harden Izvor: Harry How, Getty Images Sport

Iako su i pre meča u sedištu NASA šanse za doigravanje kada su Kraljevi u pitanju bile jako male, ipak su se gosti iz glavnog grada Kalifornije odlučno borili. U poslednju četvrtinu ušli su sa prednošću, ali u poslednjih 12 minuta odbrana Rokitsa odigrala je sjajno i svela raspoložene goste na samo 15 poena, dok su oni postigli 28 i na kraju došli do pobede.

Kod pobednika ponovo je briljirao Džejms Harden, koji je postigao tripl dabl od čak 50 poena, uz čak 31 šut iz igre od čega 23 za tri poena (sedam pogođenih), 11 skokova i 10 asistencija. Uz njega važne role imali su Klint Kapela sa 24 pogotka i 15 skokova i Kris Pol sa 22 poena, pet asistencija i četiri ukradene lopte. Na drugoj strani Bogdan Bogdanović je meč završio sa 24 poena, devet skokova i osam asistencija, Badi Hild imao je tri poena manje, a Marvin Begli 20 pogotka i 12 skokova. Nemanja Bjelica nije igrao. Hjuston je trenutno četvrti sa skorom 49-28, ali bi krenuo sa trećeg mesta u plej-ofu, pošto je prvi u diviziji. Sakramento je deveti sa 37-39 i na taj način obradovao Oklahomu i San Antonio, koji su i matematički obezbedili plasman u plej-of.

Korak ka plasmanu u plej-of napravili su Bruklin Netsi, pobedom nad Boston Seltiksima 110:96 kod kuće. Dianđelo Rasel bio je najzaslužniji za pobedu sa 29 poena i 10 asistencija, dok je kod Seltiksa Gordon Hejvord bio najefikasniji sa 19 poena. Bruklin je sedmi na Istoku sa 39-38, dok je Boston peti sa 45-32.

Orlando Medžik savladao je Indijana Pejserse 121:116 i tako očuvano živim nade u plej-of. Odlični su bili i Bojan Bogdanović i Nikola Vučević. Indijana jeste već ranije osigurala plej-of, ali nije u prijatnom raspoloženju dočekala gostovanje Medžika. Pejsersi su imali seriju od tri poraza i bili su voljni da je prekinu. Bojan Bogdanović je briljirao sa 22 poena, sedam skokova i dve asistencije, ali sjajna poslednja četvrtina dobijena 31:24 i ove sezone fenomenalni Nikola Vučević ipak su odlučili da utakmica ode na drugu stranu.

Reprezentativac Crne Gore bio je veoma zaslužan za trijumf sa 19 poena, a bolji učinak od njega imao je samo Eron Gordon sa 23 poena, 10 skokova i sedam asistencija. Na drugoj strani pored Bogdanovića istakao se Daren Kolison sa 24 poena i devet asistencija. Orlando je sada osmi na Istoku sa 38-39, dok je Indijana na deobi četvrtog mesta sa 45-32 koliko imaju i Boston Seltiksi.

Važan korak ka plej-ofu napravili su Detroit Pistonsi, koji su na svom terenu savladali, već sigurnog učesnika Portland 99:90. Za Detroit briljirali su Redži Džekson sa 28 poena i Andre Dramond sa 22 uz 19 skokova. Na drugoj strani Demijen Lilard je bio najefikasniji sa 23 poena uz osam skokova, dok je Enes Kanter imao 20 pogodaka i 15 uhvaćenih lopti. Detroit je šesti na Istoku sa skorom 39-37, dok je Portland četvrti na Zapadu sa 48-28.

Filadelfija je kao gost savladala Minesotu 118:109 iako je igrala bez prve zvezde ekipe Džoela Embida, koga je dostojno zamenio nekadašnji igrač FMP Železnika Džona Bolden. Odlučujuću razliku Siksersi su napravili u prvoj četvrtini, koju su dobili 38:20. Do kraja su domaći dobili preostale tri četvrtine, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze pobedu Filadelfije. U odsustvu Embida značajnu ulogu odigrao je Bolden, koji je zabeležio 19 poena, uz osam skokova i po tri asistencije i blokade.

Najbolji kod pobednika bio je Tobajas Heris sa 25 poena, sedam skokova i četiri asistencije, dok je Benu Simonsu samo jedno uspešno dodavanje falilo za tripl dabl, pošto je imao učinak od 20 poena, 11 skokova i devet asistencija. Za goste igrao je i Boban Marjanović koji je za sedam i po minuta imao šest poena i skok. Na drugoj strani Endru Vigins je meč završio sa 24 poena, Karl Entoni Tauns sa 21, a bivši igrač Filadelfije Dario Šarić sa po četiri poena i skoka, uz asistenciju i dve ukradene lopte. Filadelfija je treća sa skorom 49-27, ali uz minimalne šanse da izbegne poziciju četiri pred plej-of jer Toronto na čelu Atlantik divizije ima pet pobeda više, tako da je u prvoj rundi izgledan divizijski duel, repriza prošlosezonskog finala konferencije sa Bostonom. Minesota je odavno izgubila sve šanse za plej-of.

Toronto nastavlja da lovi Milvoki, pošto je pobedio Čikago u gostima 124:101, dok je Majami ostvario važnu pobedu u borbi za plej-of protiv Niksa u Njujorku 100:92.

Finiks Sansi zabeležili su šesti uzastopan neuspeh, pošto su bolji od njih u derbiju začelja zapadne konferencije bili Memfis Grizlisi 120:115. Domaćin je bolje počeo, dobio prvu četvrtinu 38:23. Međutim, ostatak utakmice pripao je Grizlijima. Ipak, držala se ekipa Igora Kokoškova u vođstvu sve do poslednje četvrtine. Tih 12 minuta gosti su dobili 33:23 i na kraju došli do trijumfa.

Ekipi Igora Kokoškova nije pomoglo ni sjajno izdanje Devina Bukera, koji je meč završio sa 48 poena, 11 asistencija i tri skoka. Dragan Bender je zabeležio osam poena, devet skokova, po dve asistencije i ukradene lopte i blokadu. Na drugoj strani, kod pobednika Jonas Valančijunas dominirao je pod oba koša sa 34 poena i čak 20 skokova. Imao je i pet asistencija i po dve ukradene lopte i blokade. Odličan je bio i Majk Konli sa 33 poena, pet asistencija i četiri skoka.

Memfis je 13. na Zapadu sa 31-45, odavno izgubivši nade za plej-of. Finiks je na poslednjem mestu sa 17-60, a lošiji skor od njega u čitavoj ligi ima još samo Njujork Niks.