Harden srušio Denver, poraz Kingsa

Harden srušio Denver, poraz Kingsa Izvor: Streeter Lecka/Getty Images
Džejms Harden

Hjuston Rokitsi ubedljvo su savladali Denver Nagetse sa 112:85.

Ekipa Majka Melouna bila je u prednosti tokom prve četvrtine, ali je u nastavku prepustila inicijativu rivalu. Razigrao se Džejms Harden, pa je Hjuston od početka druge deonice pa do kraja samo uvećavao svoju prednost.

Harden je meč završio sa 38 poena i po 6 skokova i asistencija. U suparničkoj ekipi Nikola Jokić je zaustavljen na 16 poena, a srpski centar je imao i 8 skokova i 6 asistencija.

Oba tim obezbedila su mesto u plej-ofu.

Sakramento Kinsi doživeli su neprijatan poraz od Nju Orleansa. Pelikasni su posle tri vezana poraza zabeležili trijumf od 121:118.

Iako je tim iz Nju Orleansa gotovo sve vreme imao prednost, u poslednjoj četvrtini vodila se velika borba. Na kraju je presudio pogodak Rendla na osam sekundi do kraja, pošto je Hild promašio šut za tri za eventualni produžetak.

Rendl je predvodio Pelikanse do pobedde sa 34 poena, a 25 je ubacio Vud.

Među Kingsima najraspoloženiji je bio Hild sa 27, a pratio a je Foks sa 25 poena. Bogdan Bogdanović je meč završio sa 14 poena, dok se Nemanja Bjelica za osam minuta na terenu nije uposao u strelce.

Milvoki Baksi ostvarili su četvrtu pobedu u nizu, pošto su protiv Los Anđeles Klipersa slavili sa 128:118.

Sigurniji je bio prvoplasirani tim Istoka u svim segmentima igre od rivala, pa je pred poslednju četvrtinu imao +23 (100:77). Tek u završnih 12 minuta Klipersi su se razigrali, pa su uspeli da smanje zaostatak.

Rapoloženi su u dresu Baksa bili Kris Midlton (39p, 9 sk, 5 as) i Janis Adetokumbo (34p, 9 sk, 5 as), pa tim iz Los Anđelesa nije imao nikakve šanse.

Ono što može da zabrine tim iz Milvokija je nova povreda grčkog košarkaša, koji je na sedam minuta do kraja meča osetio bol u zglobu, posle čega više nije ulazio u igru.