Dončićev tripl - dabl malo za Bogdana i Belog

Dončićev tripl - dabl malo za Bogdana i Belog Izvor: Christian Petersen/Getty Images

Košarkaši Sakramenta slavili su na gostovanju Dalasu i tako došli do 37. pobede u sezoni za izjednačen skor - 37 - 37: Maveriksima je ovo 45. poraz, a imaju uz to i 29 pobeda.

Košarkaši Sakramenta slavili su na gostovanju Dalasu i do pobede došli rezultatom 125:121.

Završnica prve i početak druge četvrtine protekli su u znaku Sakramenta, ali je do poluvremena Dalas prešao u vođstvo.

Ipak, nisu domaći uspevali da se odvoje previše, smenjivala su se dva tima u vođdtvu do sredine treće deonice nakon čega je činilo se Dalas uspostavio kontrolu.

Ali, u finišu meča se ponovo probudio Sakramento koji je na kraju uspeo i da dođe do pobede.

Kingse je predvodio Dearon Foks sa 23 poena, pratili su Harison Barns sa 18, Badi Hild sa 17 i Vili Koli Stajn sa 16 poena. Bogdan Bogdanović je za nešto manje od pola sata igre dao 14 poena uz tri skoka, pet asistencija i jednom ukradenom loptom, a Nemanja Bjalica je za 28 minuta postigao osam poena uz šest skokova i četiri asistencije.

Na drugoj strani Luka Dončić je zabeležio novi tripl - dabl sa 28 poena i po 12 skokova i asistencija. Dvajt Pauel imao je 21 poen i 13 skokova. Slovencu je ovo sedmi tripl - dabl sezone i sada je sa Medžikom Džonsonom izjednačen na trećem mestu po broju tripl - dabl učinaka u ruki sezoni.