Stradanje Nagetsa u Indijani: Bojan zasenio Jokića

Stradanje Nagetsa u Indijani: Bojan zasenio Jokića Izvor: Matthew Stockman/Getty Images

Košarkaši Indijana Pejsersa ubedljivo su pobedili Denver Nagetse na svom parketu rezultatom 124:88.

Pejsersi su na surov način prekinuli niz od četiri uzastopna poraza i zaustavili seriju Denvera od šest pobeda zaredom.

U redovima domaćih briljirao je Hrvat Bojan Bogdanović, naročito u prvom poluvremenu u kojem je postigao 26 poena uz šut iz igre 10/11 (4/5 za tri). Sjajni šuter ja na kraju za 26 minuta upisao 35 poena (13/16 iz igre, 5/6 za tri), 6 skokova i 3 asistencije.

Majls Tarner je imao 17 poena i 11 skokova, a Domantas Sabonis 15 poena i 13 skokova.

U redovima Nagetsa ponovo je najbolji bio Nikola Jokić. Srpski centar je za 30 minuta zabeležio dabl-dabl sa 19 poena (8/16 iz igre), 11 skokova, uz 8 asistencija i 4 blokade. Vil Barton ga je pratio sa 15, a Monte Moris sa 12 poena.

Indijana je, posle ujednačene igre, inicijativu uspostaila sredinom druge četvrtine, kad je serijom 6:0 pobegla na prvi dvocifreni plus (38:27).

Nagetsi su na kratko uzvratili i prili na 38:31, ali je onda usledio potpuni pad u igri, što je Indijana iskoristila i sa +16 otišla na poluvreme (62:46).

Nijednog trenutka nastavka Nagetsi nisu izgledali kao ekipa koja je lider Zapada. Pejsersi su to umešno koristili i posle nove serije 10:0 pobegli na ogromnih 86:62 u finišu trećeg kvartala.

Prednost ekipe iz Indijanapolisa rasla je iz napada u napad tokom četvrte četvrtine, do maksimalnih +41 (121:80), koliko je bilo u poslednjim minutama utakmice.

Denver sad ima skor 49-23, kao i Golden Stejt Voriorsi. Indijana je sa 45-29 četvrta na Istoku.