Klipersi bolji od Niksa u Njujorku

Klipersi bolji od Niksa u Njujorku Izvor: Harry How/Getty Images

Los Anđeles Klipersi slavili su u nedelju na gostovanju Njujork Niksima i zabeležili 44. pobedu u sezoni. Nikasima je ovo 60. poraz.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa slavili su na gostovanju Njujork Niksima i do pobede došli rezultatom 124:113.

Sve vreme su Klipersi bili bolji rival, Niksi su uspeli do odlaska na poluvreme da priđu na poen zaostatka, ali ne i mnogo više od tiga u nastavku. Klipersi su se značajnije rezultatski odlepili u poslednjoj deonici meča.

Uspevali su Niksi da povedu nekoliko puta, ali nikada ta prednost nije prelazila tri poena.

Najefikasniji u pobedničkom tumu bio je Lu Vilijams sa 29 poena,a dodao je i tri skoka, sedam asistencija i dve ukradene lopte. Sa 26 poena pratio je Danilo Galinari koji je imao osam skokva, Montrezl Harel meč je završio sa 24 poena.Ivica Zubac je za skoro 20 minuta zabeležio dabl - dabl sa po 10 poena i skokova, a imao je i po jednu asistenciju i blokadu.

Nikse je predvodio Emanuel Mudiaj sa 26 poena, šest skokova i sedam asistencija, Deandre Džordan je imao 20 poena i 13 skokova, a Demijan Dotson meč je završio sa 18 poena.