Pobeda Fenera u senci povrede Gudurića

Pobeda Fenera u senci povrede Gudurića Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Fenerbahče je ubedljivo savladao Tofaš sa 89:56 u meču koji je trebalo da bude derbi 23. kola turske lige. Duel je obeležila i povreda srpskog reprezentativca Marka Gudurića, kojeg u ponedeljak očekuje pregled magnetnom rezonancom.

Izabranici Željka Obradovića su sve četvrtine izuzev prve dobili dvocifrenom razlikom. Već na poluvremenu je razlika bila 15 poena (39:24), a do kraja treće deonice je porasla na 23 poena (67:44). Dominirali su u svim segmentima igre košarkaši Fenera, što je na kraju pokazao i rezultat.

Ipak, nije se sve završilo tako dobro po aktuelnog šampiona. Marko Gudurić iskrenuo je skočni zglob, pa je morao da napusti teren. Gudurić je meč završio 11 poena.

Kako su saopštili iz kluba, srpski reprezentativac će na pregled magnetnom rezonancom u ponedeljak. Reč je o istoj povredi koju je već imao ove sezone.

Drugi srpski reprezentativac u dresu Fenera Nikola Kalinić bio je drugi najefikasniji igrač domaćeg sastava sa 13 poena, te šest skokova i četiri asistencije.

Anadolu Efes je opravdao ulogu favorita protiv Gazijantepa. Lider na tabeli je savladao četvrtoplasirani tim sa 66:65.

Posle vrlo ujednačene prve četvrtine, Anadolu je u drugoj napravio veliku razliku (39:25).

Gazijantep se vratio u drugom poluvremenu. Domaći su posle rezultatski izjednačenog trećeg perioda, ubedljivo dobili četvrti. Na minut i po do kraja Gazijantep je prišao na 66:65, ali do kraja nisu mogli do koša za pobedu i veliki prokret. Valja istaći da je ANadolu u poslednjoj četvrtini ubacio samo devet poena.