Embid vodio Filu protiv Bostona, Džezeri svirali u NY

Embid vodio Filu protiv Bostona, Džezeri svirali u NY Izvor: Harry How/Getty Images

Zanimljiv okršaj Filadelfije i Bostona u noći između srede i četvrtka u završnici je pripao 76-ersima, a Juta je bila ubedljiva na gostovanju Njujork Niksima.

Košarkaši Filadelfije savladali su pred svojim navijačima Boston i slavili sa 118:115 nakon preokreta jer je prvo poluvreme pripalo gostima.

Na odlasku na odmor, Seltiksi su vodili sa 11 poena razlike, ali se Fila vratila u nastaku i na kraju je do pobede došla u poslednjem minutu. Bilo je 113:113 na 47 sekundi do kraja, a zatim je pogodio Simons koji je uz to dobio i dodatno slobodno bacanje, a sve je praktično rešeno pogotkom Batlera na pet sekundi do kraja kada je na semaforu pisalo 118:113. Za kraj je na drugoj strani trojku pogodio Tejtum iz teške pozicije, ali to nije bilo dovoljno.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džoel Embid sa 37 poena i 22 skoka, od čega 16 u odbrani, a imao je i četiri asistencije i po jednu blokadu i ukradenu loptu. Džimi Batler je dao 22, a Tobajas Haris 21 poen. Boban Marjanović igrao je svega četiri i po minuta i dao dva poena uz tri skoka.

Boston je predvodio Karjri Irving sa 36 poena uz devet skokova, Al Horford dao je 22, a Teri Rozijer 20 poena.

Filadelfija sada ima skor 47 - 25, a Boston 43 - 29.

Juta je bila ubedljiva na gostovanju Njujork Niksima i slavila sa 137:116, a domaći su sve vreme bili u problemu. U prvom poluvremenu Juta je postigal čak 74 poena i bila na +25, a u nastavku je došla i do 30+, a u jednom trenutku imali su i 37 poena u plusu. U poslednjoj deonici su se gosti opustili pa su Niksi bar malo ublažili poraz.

Jutu je predvodio Donovan Mičel sa 30 poena, po 18 su postigli Rudi Gober i Džo Ingls.

Među Niksima najbolji su bili Kevin Noks sa 27 poena i osam skokova, Mario Hezonja koji je meč završio sa 23 poena, dva skoka i jednom asistencijom i Demijan Dotson koji je dao 21 poen.

Juta ima skor 42 - 29, a Niksi uz samo 14 pobeda sada imaju 58 poraza.