Bogdan: Tako ide, opustiš se i bogovi te kazne

Bogdan: Tako ide, opustiš se i bogovi te kazne Izvor: Ezra Shaw, Getty Images Sport

Sakramento Kingsi poraženi su od Bruklin Netsa posle velikog preokreta, a bek tima iz Kalifornije Bogdan Bogdanović smatra da je sve posledica ležernog pristupa u poslednjoj deonici.

Kingsi su u finišu treće četvrtine imali ogromnih 28 poena viška, međutim, Bruklin je dobio poslednji kvartal sa 45:18 i slavio poenima Holisa-Džefersona 0.8 sekundi pre kraja (123:121).

"Tako to ide. Opustiš se i budeš kažnjen od strane košarkaških bogova", kazao je Bogdanović, koji je meč završio sa 10 poena.

Trener Kingsa Dejv Jejger smatra da će njegov tim mnogo naučiti iz ovakvog poraza.

"Nismo se vraćali u odbranu, bili smo ležerni. Mnogo smo šutirali i gubili mnogo lopti. Bili smo uvereni da ćemo pobediti. Nadam se da ćemu ubuduće imati još mnogo utakmicama u kojima ćemo voditi ubedljiv, a da se nećemo opustiti", poručio je Jejger.

Netse je do najvećeg preokreta u istoriji franšize predvodio maestralni Dianđelo Rasel sa 44 poena, 12 asistencija i 4 ukradene lopte.

Rasel je čak 27 ubacio u poslednjih 12 minuta, a pri vođstvu Kingsa 109:102 nanizao je 16 poena.

Bruklin je sedmi na Istoku sa učinkom 37-36, a Kingsi deveti na Zapadu sa 34-36 i minimalnim šansama da se domognu mesta u plej-ofu.