Kingsi za 13 minuta ispustili +28! Noć karijere Rasela

Kingsi za 13 minuta ispustili +28! Noć karijere Rasela Izvor: Ezra Shaw, Getty Images Sport
Dianđelo Rasel

Košarkaši Bruklin Netsa u neverovatnom meču pobedili su Sakramento Kingse u prestonici Kalifornije 123:121 i napravili značajan korak u borbi za plasman u plej-of.

Domaća ekipa je minut i 16 sekundi pre kraja treće četvrtine imala ogromnih 28 poena prednosti (102:74), ali su Netsi predvođeni neverovatnim Dianđelom Raselom poslednji period odigrali kao u transu i poenima Rondija Holisa-Džefersona 0.8 sekundi pre kraja ostvarili veliki trijumf.

Rasel je meč završio sa rekordom karijer - 44 poena (17/33 iz igre, 6/15 za tri), od čega je 27 postigao u odlučujućoj četvrtini, a imao je i 12 asistencija i 4 ukradene lopte. Drugi pik Lejkersa sa drafta 2015. je na 4:43 minuta pre kraja, kod rezultata 109:102, preuzeo stvari u svoje ruke i vezao čak 16 poena, da bi Džared Dadli trojkom posle mnogo vremena doneo prednost Netsima 121:119.

Rasel u poslednjem minutu nije realizovao dva uzastopna napada svog tima, Foks je u međuvremenu izjednačio sa penala, a Kingsi su potom upropastili poslednji napad i gostima ostavili 5.5 sekundi. Posle tajm-auta Holis-Džeferson je na manje od sekund pre kraja doneo značajnu pobedu svom timu u borbi za mesto u plej-ofu.

Pored Rasela istakli su se meč viner Holis-DŽeferson sa 14 i Džared Alen sa 13 poena.

Kod Kingsa koji su zabeleležili četvrti poraz u prethodnih pet duela Marvin Begli je postigao 28 poena (12/15 iz igre, 2/2 za tri), Dearon Foks ga je pratio sa 27 poena, uz 9 asistencija, Nemanja Bjelica je kao starter upisao 14 poena (6/11 iz igre, 1/2 za tri, 1/2 slobodna bacanja), uz 10 skokova, 3 asistencije i ukradenu loptu za 28 minuta, a Bogdan Bogdanović 10 (4/11 iz igre, 1/2 za tri, 1/1 slobodna bacanja) i po skok i asistenciju za 18 minuta.

Bruklin je sedmi na Istoku sa učinkom 37-36, a Kingsi deveti na Zapadu sa skorom 34-36 i minimalnim šansama da se domognu mesta u doigravanju.