Plej-of sve dalje - odlični Bjelica malo za Kingse

Plej-of sve dalje - odlični Bjelica malo za Kingse Izvor: Ezra Shaw/Getty Images
Nemanja Bjelica

Košarkaši Vašingtona pobedili su Sakramento u prestonici SAD 121:115 i gostima dodatno otežali borbu za mesto u plej-ofu.

Kingsi 16 mečeva pre kraja ligaškog dela takmičenja zauzimaju deveto mesto na Zapadu (33-33) sa pet pobeda manje i četiri poraza više od LA Klipersa i San Antonija koji su na pozicijama sedam i osam, dok su Vizardsi sačuvali kakve-takve šanse da se nađu u doigravanju.

Domaći tim je odlično počeo utakmicu i u finišu prve četvrtine imao je 14 poena prednosti (28:14), međutim, Kingsi su na krilima Nemanje Bjelice uspeli da se vrate. Krilni igrač Sakramenta je sredinom drugog perioda vezao 8 poena (dve trojke), a do odlaska na odmor još jednom se upisao u strelce.

Odličnom rolom Bjelica je 'pogurao' goste do potpunog preokreta i tim iz Kalifornije je na poluvremenu vodio 60:59, uz njegovih 10 poena.

Vizardsi su i u trećem periodu došli do dvocifrene prednosti, ali se poletni tim iz Kalifornije nije predavao, a Bjelica je u finišu meča ponovo imao bitnu ulogu. Najpre je pogodio trojku za 106:108 na nešto manje od 6 minuta pre kraja, potom je bio precizan sa penala, a serijom 6:0 Kingsi su preokrenuli - 112:111.

Ipak, gosti su se u preostalom delu utakmice ispromašivali, a Vizardsi su serijom poena sa penala došli do 118:112. Diaron Foks je pogodio uz dodatno slobodno bacanje za 118:115, a Satoranski je bio nepogrešiv sa iste pozicije i svom timu je obezbedio trijumf kojim su ostali u borbi za plej-of.

Bredli Bil je bio najefikasniji sa 27 poena, uz po 9 skokova i asistencija i 4 ukradene lopte, Džabari Parker je dodao 18, a Bobi Portis i Satoranski po 17. U poraženoj ekipi Foks je odkočio sa 23 poena i 8 asistencija, Badi Hild i Bjelica (5/10 iz igre, 3/5 za tri, 2/2 slobodna bacanja) su upisali po 15, a Srbin je imao još 12 skokova, 3 asistencije i ukradenu loptu za 36 minuta. Bogdan Bogdanović je kao starter zabeležio 13 poena (2/7 iz igre, 1/3 za tri, 8/8 slobodna bacanja) i po 4 skoka i asistencije, uz 3 izgubljene lopte za 25 minuta.

Klivlend je napravio veliko iznenađenje pobedom u Ohaju protiv Toronta - 126:101. Kavsima je to bio tek 17. trijumf u sezoni, dok su Reptorsi neočekivanim porazom pokvarili šanse da se domognu prvog mesta na Istoku. Vodeći Milvoki ima učinak 50-17, a kanadski tim 48-20.

Najefikasniji kod Kavsa bili su Kolin Sekston sa 28 poena, Džedi Osman ga je pratio sa 19 i po 7 skokova i asistencija, dok je Ante Žižić zabeležio 17 (8/12 za dva, 1/1 slobodna bacanja), uz 7 skokova.

Kod Reptorsa Kavaj Lenard je postigao 25 poena (11/19 iz igre), Paskal Sjakam 15, a Kajl Lauri 14.

Pogledajte sve rezultate i tabeleNBA lige.