Olimpijakos lako u Morači, dabl-dabl Milutinova

Olimpijakos lako u Morači, dabl-dabl Milutinova Izvor: Turkish Airlines EuroLeague
Nikola Milutinov

Košarkaši Olimpijakosa savladali su u 25. kolu Evrolige na gostovanju u dvorani "Morača" Budućnost rezultatom 89:76.

Olimpijakos je bez većih problema ostvario pobedu u Morači, koja će mu mnogo značiti u borbi za plej-of Evrolige. Crveno-beli iz Pireja su bili bolji rival u većem delu meča, dok su Podgoričani samo u prvoj četvrtini bili u egalu.

Najefikasniji u timu Olimpijakosa bio je Jorgos Printezis sa 19 poena, srpski centar Nikola Milutinov je upisao 15 poena i 12 skokova za dabl-dabl, Aksel Tupan je završio meč sa 13 poena, a Najdžel Vilijams Gos i Saša Vezenkov sa po 12 poena.

Edvin Džekson i Filip Barović su bili najbolji u timu Budućnosti sa po 13 poena, dok je još jedini dvocifreni bio Noris Kol sa deset poena.

Olimpijakos ima 13 pobeda i 12 poraza na tabeli EL, dok je Budućnost na 6-19.

Olimpijakos je duel u Morači počeo sa promašenim i pogođenim slobodnim bacanjem centra Nikole Milutinova, da bi se za 0:6 sa pet poena u dva napada pobrinuo Brijante Veber. Klub iz Pireja je dominirao na početku meča, pa je otišao na 15:4, pošto je za dva pogodio Printezis.

Do kraja četvrtine se Budućnost probudila, najviše preko Norisa Kola, koji je upisao deset poena i doveo svoju ekipu u vođstvo 18:17. Međutim, Olimpijakos je na mali odmor otišao sa +6 (27:21), pošto su odlični bili Printezis sa deset i Milutinov sa šest poena.

Razigrao se sa osam poena i Aksel Tupan u redovima crveno-belih iz Atine, koji su u drugoj četvrtini došli do najveće prednosti +12 (36:24, 42:30).

Nastavili su gosti u Morači sa tečnijom igrom i kontrolom skoka u ostatku druge deonice, pa su posle trojke Najdžela Vilijams-Gosa došli do nove najveće prednosti (49:33). Do odlaska na veliki odmor se nije mnogo toga promenilo, pa je na semaforu pisalo 51:34 za Olimpijakos.

U trećoj četvrtini izabranici Jasmina Repeše nisu uspeli da nađu odgovor na sigurnu igru momaka iz Pireja, koji su samo povećavali prednost.

Srpski centar Nikola Milutinov je u ovoj deonici došao i do dabl-dabla, dok su odlični bili Printezis, Tupan, Vilijams-Gos i Vezenkov.

Olimpijakos je pred poslednjih deset minuta imao vođstvo od 73:54, dok je tek u poslednjih nekoliko minuta meča opao ritam i inicijativa gostiju, pa je Budućnost uspela da smanji rezultat i spreči debakl.

Treneri oba tima, Jasmin Repeša i Dejvid Blat, su pred utakmicu istakli da je pobeda imperativ, ali je ipak klub iz Pireja favorit. Grci su u prvom susretu dva tima ubedljivo slavili sa 92:70, ali su i trenutno u seriji od pet uzastopnih poraza u Evroligi.

Olimpijakos je u sredini tabele EL sa 12 pobeda i 12 poraza i vodi veliku borbu za plej-of, dok je Budućnost pretposlednja sa skorom 6-18.

Podgoričani su u nizu od četiri poraza u EL, dok su u poslednjem meču u ABA ligi slavili protiv Zadra sa 75:69. Takođe, na ovom meču su oslabljeni neigranjem centra Goge Bitadzea, koji je povredio koleno.