Voriorsi sigurni, Portland i Detroit kroz dramu

Voriorsi sigurni, Portland i Detroit kroz dramu Izvor: Ezra Shaw/Getty Images

U prvim NBA mečevima u noći između ponedeljka i utorka pobede su zabeležili Golden Stejt, Portland i Detroit.

Golden Stejt Voriorsi slavili su na gostovanju Šarlot Hornetsima rezultatom 121:110.

Raspoložena su tokom celog meča šuterski bila oba tima, ali je Golden Stejt konstantno čuvao prednost

Među Voriorsima najbolji je bio Klej Tompson sa 26 poena (dva skoka i pet asistencija), dabl - dabl je zabeležio Demarkus Kazins koji je dao 24 poena uz 11 skokova, po tri asistencije i blokade i jednu ukradenu loptu. DAbl - dabl imao je i Drejmond Grin sa 14 poena i 10 asistencija, a Kevin Durent je meč završio sa 20 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Stef Kari postigao je 16 poena uz pet skokova i šest asistencija.

Na drugoj strani se istakao Kodi Zeler sa 28 poena i devet skokova, a Kemba Voker ga je pratio sa 23 poena.

Voriorsi sada imaju skor 43 - 17, a Šarlot 28 - 32 i dva vezana poraza.

Portland je do nove pobede došao na gostovanju Klivlendu i slavio sa 123:110.

Treil Blejzersi su bili ubedljivi u prvom poluvremenu koje su u svoju korist rešili sa 71:48, ali su sebi zakomplikovali posao prilično usporenom trećom četvrtinom pa je Klivlend pred poslednjih 12 minuta prišao na četiri poena zaostatka, a u petom minutu poslednje deonica se primakao na samo dva.

U Portlandu je najefikasniji bio Sidžej Mekolum sa 35 poena uz koje je dodao i sedam skokova, dve asistencije i jednu ukradenu loptu, uz šut iz igre 12 od 18 i četiri od šest za tri. Demijan Lilard dao je 21 poen uz četiri skoka, osam asistencija i dve blokade. Jusuf Nurkić odigrao je dobar meč i za 29 minuta postigao je 15 poena i dodao osam skokova i četiri asistencije uz šut iz igre šest od 10. Isti broj poena dodao je Set Kari.

Sa druge strane, Čedi Osman je bio najefikasniji sa 27 poena, sedam skokova i tri asistencije, Kevin Lav je zabeležio dabl - dabl sa 18 poena i 12 skokoca, a Džordan Klarskson je imao 19 poena. Ante Žižić je za skoro 22 minuta igre ubacio četiri poena i zabeležio četiri skoka i jednu asistenciju.

Portland ima 37 pobeda (četiri vezane) i 23 poraza, a Klivlend ima skor 14 - 47.

Detroit je na svom parketu bio bolji od Indijane i slavio sa 113:109.

Izgledalao je nakon prve četvtine da neće biti mnogo uzbuđenja jer je domaćin imao +16 nakon prvih 12 minuta, ali se to do poluvremena promenilo pa su Pistonsi na odmor otišli sa samo četiri poena prednosti. U drugom poluvremenu se igralo ujednačeno, a domaćin je bio taj koji je ipak kontrolisao rezultat.

Na kraju je sve rešeno tek šest sekundi pre kraja kada je Kolison pogodio trojku za konačnih 113:109.

Andre Dramond je predvodio Detroit sa 26 poena i 16 skokova, uz jednu asistenciju, dve ukradene lopte i tri blokade. Blejk Grifin zabeležio je tripl - dabl sa 20 poena i po 10 skokova i asistencija.

U Indijani je najefikasniji bio Bojan Bogdanović sa 25 poena. četiri skoka i dve asistencije. Domantis Sabonis ga je pratio sa 23 poena i sedam skokova, a Daren Kolison dao je 21 poen, a Tadeus Jang je zabeležio dabl - dabl sa 10 poena i 12 skokova.

Detroit ima skor 29 - 30, a Indijana 40 - 21.