Kingsi slavili u Oklahomi, Bogdanović 15 poena

Sakramento Kingsi zabeležili su veliki trijumf u trci za plej-of na gostovanju Oklahoma Siti Tanderom 119:116, uz solidnu partiju reprezentativca Srbije Bogdana Bogdanovića.

Bogdan Bogdanović Izvor: Christian Petersen/Getty Images

Gosti su sjajno odigrali čitav meč, a posebno prvo poluvreme. Taj period su dobili sa 14 razlike i ispostavilo se da je to bila nedostižna prednost za velikog favorita, iako se domaćin vratio u poslednjoj četvrtini. Čak su u poslednjoj četvrtini i poveli u dva navrata, ali ipak su gosti imali jače nerve i došli do značajne pobede. Kod pobednika briljirao je Badi Hild sa 34 poena, po 19 su postigli Dieron Foks i Marvin Begli, dok je Bogdan Bogdanović imao 15 poena, uz šut iz igre 5/9, a za tri poena 2/5, četiri skoka i asistenciju, kao i dve ukradene lopte. Kod domačina Rasel Vestbruk je meč završio sa 41 poenom, 10 skokova i četiri asistencije, a Pol Džordž sa 14 poena, 13 skokova i pet asistencija. Sakramento je deveti na Zapadu sa skorom 31-28, dve pobede manje od osmih Klipersa, ali i utakmicom manje. Oklahoma je treća na Zapadu sa 38-21.

Veliko iznenađenje priredili su Čikago Bulsi u Junajted Centru savladavši Boston 126:116. Detroit je bio bolji u gostima od Majamija 119:96.

U derbiju večeri Hjuston Rokitsi su kao gosti savladali aktuelne šampione Golden Stejt Voriorse 118:112 u reprizi finala Zapada i to bez pomoći najboljeg strelca Džejmsa Hardena.

Za razliku od osetno oslabljenog Hjustona šampion je bio na broju. Međutim, gosti su odlično počeli i prvu četvrtinu dobili 35:20. Voriorsi su uzvratili u drugoj 34:26 i u drugom poluvremenu napravili seriju 8-0 za vođstvo. Ipak, nisu se dali gosti, ponovo su uspostavili kontrolu rezultata, ponovo počeli da dižu razliku, a onda u četvrtoj stekli dvocifrenu prednost. Do kraja ekipa Stiva Kera samo je uspela da smanji najviše na četiri poena minusa, ali poraz nije uspela da izbegne.

Kod pobednika briljirao je Kris Pol sa 23 poena, čak 17 asistencija i pet skokova. Kenet Farid postigao je 20 poena uz 10 skokova, a dabl dabl učinak imao je i Pi Džej Taker sa 18 poena i 10 skokova, uz četiri ukradene lopte i dve blokade, a zapažen je bio učinak Klinta Kapele sa osam poena i 15 skokova. Kod domaćina Kevin Durent je bio najefikasniji sa 29 poena, Stef Kari je imao 25, uz devet skokova i sedam asistencija, Klej Tompson 20 pogodaka, a Demarkus Kazins 13 poena i 14 skokova uz četiri blokade.

Golden Stejt je i dalje lider Zapada sa skorom 42-17, dok je Hjuston peti u istoj konferenciji sa 34-25. Lider druge konferencije Milvoki bio je bolji od Minesote 140:128. Janisu Adetokumbu su falile tri asistencije za tripl dabl, pošto je imao 27 poena, 10 skokova i sedam asistencija. Na drugoj strani Derik Rouz je bio najefikasniji sa 23 poena, dok je Dario Šarić zabeležio sedam poena, uz osam skokova i tri asistencije.