Voriorsi trojkama slomili Kingse, preokret Lejkersa

Voriorsi trojkama slomili Kingse, preokret Lejkersa Izvor: Christian Petersen/Getty Images

Golden Stejt Voriorsi su savladali Sakramento Kingse u NBA ligi 125:123 , dok su Los Anđeles Lejkersi bili bolji od Hjuston Roketsa 111:106 .

Posle prve četvrtine Golden Stejt je vodio 35:30, ali su Kingsi u prvoj polovini druge četvrtine preokrenuli i čak došli do plus devet(49:40). Bila je to serija 19:5, ali su se Voriorsi vratili i Sakramento je vodio na poluvremenu 62:60. Vodili su Kingsi uglavnom u trećoj deonici, a u četvrtoj je meč bio u egalu do pred kraj kada su opet Voriorsi preuzeli kontrolu nad utakmicom.

Imao je Sakramento pri rezultatu 109:108 za Golden Stejt priliku da povede, ali su grešili Dearon Foks i Bogdan Bogdanović pa je to Golden Stejt kaznio pogocima Durenta, Karija i Kleja Tompsona. Do kraja je aktuelni NBA šampion doveo svoju pobedu u pitanje zbog tehničke Drejmondu Grinu pa se ušlo u penal završnicu. Kingsi su imali napad za pobedu ili izjendačenje na šest i po sekundi do kraja ali je Badi Hild bacio er-bol pri šutu za dva iako je Bogdan Bogdanović bio sam na trojci.

Stef Kari je bio najefikasniji kod Golden Stejta sa 36 poena, Durent je imao 28, a kod Sakramenta je Marvin Begli imao dabl-dabl sa 28 poena i 14 skokova. Bogdan Bogdanović je meč završio sa 14 poena i šest asistencija, a Nemanja Bjelica je meč presedeo na klupi.

Hjuston je vodio tokom celog meča sa Lejkersima i čak je bilo 19 razlike za Rakete u Stejpls centru ali se sve okrenulo u poslednjoj deonici. Do kraja treće četvrtine Lejkersi su se približili na minus sedam, a polovinom četvrte su i poveli. Sjajan je tada bio Lebron Džejms, a kako se ušlo u penal završnicu, za ekipu iz Los Anđelesa su pogađali Ingram i Kuzma. Roketsi su na pola minuta do kraja, kada je rezulat bio 101:105 za Lejkerse, zagorčali sebi život sa dve tehničke. Jednu je dobio Kris Pol, a jednu trener Majk Dantoni.

Lebron Džejms je meč završio sa 29 poena, poen manje je imao Brendon Ingram, a kod Hjustona je Džejms Harden imao 30 poena uz šut za tri 2/10.