Češka preko BiH do Kine, pobede Rusije i Finske

Češka preko BiH do Kine, pobede Rusije i Finske Izvor: fiba.basketball

Iako sa Bosnu i Hercegovinu rezultatski meč sa Češkom nije bio važan jer su šanse za plasman na Svetsko prvenstvo odavno izgubljene, svakako niko nije želeo poraz. A poraz se desio - slavila je češka sa 69:64.

U pretposlednjem meču u kvalifikacijama za Mundobasket, reprezentacija Bosne i Hercegovine prikazala je dobru igru, ali je doživela poraz na gostovanju Češkoj 69:64.

Češka je prvu četvrtinu otvorila i zatvorila mini serijama, a između je Bosna i Hercegovina bila ravnopravan rival. Dobru seriju je Češka nastavila i na početku druge četvrtine pa je došla na +10, ali je sjajno prvo poluvreme završila Bosna i hercegovina koja se u igru vratila serijom 11:2 pa je na odmor otišla sa samo poenom zaostatka.

Košarkaši Bosne i Hercegovine nisu se predali ni kada je u nastavku Češka otišla na +12. Polovinom četvrte četvrtine BiH je prišla na -2 pa smo gledali zanimljivu završnicu.

Češku je predvodio Bohačik sa 17 poena, a Pumprla je dodao 14.

U Bosni i Hercegovini je najefikasniji bio Aleksandar Lazić sa 16, a Adin Vrabac dodao je dva poena manje.

Bosna i Hercegovina poslednji meč igra u nedelju protiv Bukagrske koja je u prvom meču dana na svom parketu ubedljivo poražena od Rusije koja je slavila sa 104:60.

Iz Grupe K plasman na Svetsko prvenstvo već su obezbedile Francuska i Češka, a o poslednjem putniku za Kinu iz ove grupe u direktnom susretu će odlučivati Rusija i Finska koja je u četvrtak pobedila Francusku na svom parketu sa 76:69.

Meč će biti odigran u Rusiji, a domaćin će, sem prednosti domaćeg terena u odlučujućem meču imati i činjenicu da trenutno ima pobedu više. U prvom susretu dva tima, Rusija je bila bolja nakon produžetka sa 77:75.

Mečeve kvalifikacija pratite na kanalima Sport Kluba.