Poraz Srbije u Talinu! Mundobasket još nije obezbeđen

Poraz Srbije u Talinu! Mundobasket još nije obezbeđen Izvor: fiba.basketball

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u Talinu od Estonije 71:70 u pretposlednjem kolu grupe L kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2019. i propustila prvu priliku da obezbedi plasman na Mundobasket.

Orlovi u nedelju u 16 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić" dočekuju Izrael, koji je u četvrtak pobedio Nemačku 81:77, a u poslednjem meču Grčka večeras dočekuje Gruziju.

Mnogo je kombinacija pred poslednje kolo, a jedino je izvesno da Srbiju trijumf protiv Izraela sigurno vodi na Svetstvo prvenstvo.

Orlovi su u Talinu bili pojačani za doskorašnjeg plejmejkera Los Anđeles Klipersa Miloša Teodosića, a u poslednjem napadu Stevan Jelovac je pogodio dva od tri penala i propusti je priliku da svom timu obezbedi produžetak.

Srbija je treća na tabeli sa učinkom 6-5, Grčka (9-1) i Nemačka (9-2) su ranije obezbedili mesto na Mundobasketu, dok Gruzija ima 5-5, Izrael 5-6, a Estonija 3-8.

Ekipa Aleksandra Đorđevića u većem delu utakmice imala je prednost, najviše plus 8, ali je Estonija u finišu pogodila nekoliko trojki i preokrenula rezultat.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Kristjan Kitsing i Kristian Kulamae sa po 18 poena, Rauno Nurger je dodao 9, a Janari Joesar 8.

U srpskoj ekipi Jelovac je bio najefikasniji sa 19 poena, uz 8 skokova, Dragan Milosavljević je dodao 16, koliko je imao i Miloš teodosić (4/11 za tri).

Dešavanja sa ovoga meča možete pratiti uživo na našem sajtu.

Orlovi utakmicu počinju u sastavu Teodosić, Tepić, Milosavljević, Birčević i Gagić.

Srbija je loše počela meč što su domaći iskoristili i u 2. minutu vodili su 6:0. Prve poene za tim Aleksandra Đorđevića postigao je Birčević sa penala u 3. minutu (6:2).

Trojkom teodosića u 6. minutu srpski tim je prvi put poveo - 9:7.

Srbija ne blista, ali posle prve četvrtine vodi 16:14, a sedmorica igrača upisala su se u listu strelaca.

Drugom trojkom Teodosića Srbija je u 13. minutu došla do prve osetnije prednosti - 23:16, a posle tajm-auta Estonci su poentirali i 'naterali' Đorđevića da zatraži minut odmora.

Estonija je u 17. minutu izjednačila (27:27), ali su Orlovi odgovorili serijom 5:0 (trojka Milosavljevića i Jelovac).

Srbija na poluvremenu vodi 34:31. Milosavljević je najefikasniji sa 11 poena, Jelovac i Teodosić su postigao po 6, a iskusni plejmejker je upisao i 6 asistencija. Kristijan Kitsing predvodi domaći tim sa 11 poena.

Estonija je u 24. minutu izjednačila (39:39), a Teodosić sa penala (3/4), odnosno Milosavljević i Jelovac su serijom 7:0 vratili maksimalan plus svom timu (46:39) u 27. minutu.

Estonci su vezali dve trojke i u 29. minutu smanjili su minus na svega 48:50.

Orlovi posle tri četvrtine imaju pet poena viška - 54:49.

Trojkom Teodosića u 31. minutu srpski tim je došao do maksimalnih 8 poena prednosti - 57:49, ali se Estonci ne predaju. U 35. minutu domaći su serijom 13:2 poveli posle mnogo vremena - 62:59. Nalet domaćih prekinuo je Jelovac svojom prvom trojkom.

Teodosić je na nešto više od 4 minuta pre kraja pogodio oba slobodna bacanja - 62:64.

Raduljica je na minut i 23 sekundi pre kraja pogodio poluhorog - 68:66. Sander Raiste je pogodio trojku 10 sekundi pre kraja - 71:68. Tajm aut Đorđevića.

teodosić je preuzeo odgovornost, ali je promašio za tri poena, lopta je došla do Jelovca, koji se izvukao van linije 6.75 i potom je bio fauliran u šutu za tri poena. Krilni centar je promašio treći penal!

Estonija je pobedila 71:70.

Srbija u nedelju dočekuje selekciju Izraela i pobedom će obezbediti plasman na Svetsko prvenstvo.