Bobi 10p u rušenju Lejkersa, Dončić briljirao u Dalasu!

Bobi 10p u rušenju Lejkersa, Dončić briljirao u Dalasu! Izvor: Mitchell Leff/Getty Images
Boban Marjanović

Košarkaši Filadelfija 76ersa pobedili su Los Anđeles Lejkerse na svom parketu ubedljivim rezultatom 143:120 i došli do 36. trijumfa u sezoni NBA lige.

Uz 20 poraza, Siksersi su četvrti na Istoku. Lejkersi su, sa druge strane, 10. na Zapadu sa 28-28.

Filu je do trijumfa vodio fantastični Džoel Embid sa 37 poena (12/16 iz igre) i 14 skokova. Pratili su ga Tobajas Heris sa 22 poena, po 6 skokova i asistencija i Džej Džej Redik sa 21 poenom i pet uspešnih dodavanja.

Srpski centar Boban Marjanović na parketu proveo 13 minuta i za to vreme ostvario 10 poena (5/6 za iz igre), skok i asistenciju.

Kod gostiju, Kajl Kuzma je upisao 39 poena, Džaval Mekgi 21 i 13 skokova, a Brendon Ingram 19 poena.

Lebron Džejms je za 33 minuta upisao 18 poena, 10 skokova i 9 asistencija.

Filadelfija je kontrolu nad izuzetno efikasnim mečom ostvarila pred kraj poluvremena, kad je serijom 11:0 otišla na 74:63.

Lejkersi su uspeli da priđu na -3 tokom trećeg kvartala i dođu do šanse da duel odvedu u suprotnom smeru, međutim, Fila je odbila taj napad boljom igrom u finišu deonice za vođstvo 109:94.

Na startu poslednjih 12 minuta bilo je +20 za domaće (116:96) i tad je pobednik bio rešen.

Dalas Meveriksi upisali su trijumf kod kuće u neizvesnoj završnici protiv Portland Trejlblejzersa 102:101.

Najzaslužniji za to bio je mladi Slovenac Luka Dončić je preuzeo odgovornost kad se lomilo u finišu i minut i po pre kraja, pri rezultatu 99:99, ubacio 2+1, za vođstvo Meveriksa 102:101.

To je, ispostaviće se, bila nedostižna razlika.

Gosti su do kraja uspeli samo da smanje košem Mekoluma, pošto je na dve sekunde do kraja Lilard bio neprecizan u pokušaju da donese pobedu Portlandu.

U Dalasu mogu da budu više nego zadovoljni trijumfom, s obzirom na to da su na početku poslednje deonice imali 15 poena zaostatka (96:81).

Pomenuti Dončić je duel završio sa 29 poena (9/20 iz igre), 9 skokova i 6 asistencija, Tim Hardavej junior je zabeležio 24 poena, a 13 Dvajt Pauel.

Kod Blejzersa, Lilard je bio najefikasniji sa 30 poena, Jusuf Nurkić je imao 18 i 10 skokova, a Mekolum 14.

Meveriksi su 11. na Zapadu sa 26-29, a Portland četvrti sa 33-22.