Ni Sparsi ne mogu u Sakramentu, Bogi i Beli 13 poena

Ni Sparsi ne mogu u Sakramentu, Bogi i Beli 13 poena Izvor: Ezra Shaw/Getty Images

Sakramento Kingsi savladali su San Antonio Sparse 127:112 u NBA ligi i to im je sedmi uzastopni trijumf na domaćem parketu. Hjuston je bio bolji od Finiksa na gostovanju 118:110.

Sakramento je odlično otvorio utakmicu na svom parketu protiv Sparsa i vodio je 37:25 posle prvih 12 minuta. Sparsi se ipak vraćaju do poluvremena, da bi Kingsi ključnu prednost napravili u trećem periodu. Tada su povukli Dearon Foks i Marvin Begli i Kingsi su imali 12 poena viška na kraju trećeg perioda. U poslednjoj četvrtini Sakramento je bez većih problema završio posao.

Begli i Foks su kod pobednika bili najefikasniji sa 24 pdnosno 20 poena, dok je Bogdan Bogdanović imao svega šest poena za 21 minut na parketu. Bogdan je meč otvorio sa pet promašaja iz igre. Starter Nemanja Bjelica je postigao poen više od Bogdana za isto vreme koliko je bio u igri a pogodio je trojku sa preko devet metara u prvoj četvrtini.

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

Belly from Roseville!

Објава коју делиSacramento Kings(@sacramentokings) дана

Kod San Antonija je Demar Derozan imao 24 poena, a Lamarkus Oldridž dva manje. Davis Bertans je imao 11 poena uz osam skokova.

Hjuston je na gostovanju Finiksu imao dosta težak posao iako su Roketsi sa Hardenom bili veoma dobro raspoloženi u napadu. U prvom poluvremenu se Sansi nisu dali i gublili su šest razlike. Hjuston je bitniju prednost napravio u trećem periodu kada je vodio i sa plus 20. Finiks je istopio tu razliku ali je na minus šest prišao tek u poslednjem minutu meča.

Džejms Harden je duel završio sa 44 poena i osam skokova dok je u ekipi Igora Kokoškova prednjačio Džoš Džekson sa 25 poena, a Keli Ubre je imao dva manje.