Pešićeva lekcija Blatu u Pireju

Pešićeva lekcija Blatu u Pireju Izvor: Alexander Hassenstein, Bongarts
Svetislav Pešić

Košarkaši Barselone deklasirali su Olimpijakos u dvorani Mira i prijateljstva - 76:55.

Katalonski gigant je došao so 12. trijumfa u sezoni posle dva uzastopna poraza i trenutno deli peto mesto na tabeli sa timom iz Pireja.

Barselona je fantastično počela meč i posle prve četvrtine vodili je 27:6. Olimpijakos je, očekivano, pokazao reakciju u drugom periodu i serijom 15:0 se vratio u meč. Barsa je trojkom Jake Blažiča prekinula sedmominutni post u drugoj četvrtini, a Katalonci su i pored nešto lošije igre na odmor otišli sa dvocifrenom razilkom (38:28).

Ekipa Svetislava Pešića je u nastavku utakmice odličnom odbranom uništavala moral igračima Olimpijakosa i svaki put kada su domaći pokušavali da se vrate ključnu ulogu imao je nekadašnji igrač Panatinaikosa Kris Singlton koji je pogodio nekoliko veoma važnih trojki.

Barselona je u svim elementima nadigrala Olimpijakos koji odavno nije doživeo teži poraz pred svojim navijačima. Singlton je prednjačio sa 18 poena, Adam Hanga je postigao 11, a Ante Tomić 10, uz 5 skokova.

U domaćoj ekipi Nikola Milutinov je odigrao skoro bez greške - 13 poena (4/4 za dva, 5/6 slobodna bacanja), 8 skokova i 3 asistencije za indeks korisnosti 29, a isti broj poena imao je i Janis Strelnieks.