Dalas srušio MSG, KAT uz zvuk sirene, nemilosrdni Kelti

Dalas srušio MSG, KAT uz zvuk sirene, nemilosrdni Kelti Izvor: Andy Lyons/Getty Images

Košarkaši Dalas Meveriksa ubedljivo su savladali Njujork Nikse u Medison Skver Gardenu rezultatom 114:90 i upisali tek treću pobedu na strani u poslednjih 16 utakmica.

Ekipa iz Teksasa sad ima skor 23-27 i zauzima 13 mesto na Zapadu. Njujork, kojem je to 11. uzastopni poraz, a čak 20. u prethodnom 21 meču, poslednji je na Istoku i kao najgora ekipa lige ima skor 10-40.

Meverikse je do trijumfa u Njujorku predvodio Denis Smit junior tripl-dabl učinkom - 13p, 10sk, 15as. Harison Barns je bio najefikasniji sa 19 poena, Vesli Metjuz je ubacio 17, dok je mladi Slovenac Luka Dončić imao 16 poena (7/18 iz igre, 2/9 za tri), osam skokova i pet asistencija.

Dirk Novicki je trijumfu doprineo sa 14 poena.

U redovima Niksa, Kevin Noks je imao 17 poena, Trej Burk 16, a Mario Hezonja 13.

Dalas je praktično sve vreme bio u vođstvu, ne računajući nekoliko navrata kad su domaći imali minimalnu prednost, a pitanje pobednika rešeno je u trećoj četvrtini. Tad su gosti najpre stekli prvi dvocifreni plus (63:53), a zatim otišli i na 90:70 pred poslednju deonicu.

Tamo je njihovo najveće vođstvo dostiglo i 29 poena razlike (112:83).

Boston Seltiksi demolirali su Šarlot Hornetse na svom parketu rezultatom 126:94 i upisali 12. pobedu u poslednjih 13 mečeva u TD Gardenu.

Kelti su od sredine prve deonice uspostavili kontrolu nad utakmicom, Šarlot je uspeo da se vrati pred kraj poluvremena, ali je usledila furiozna treća deonica domaćih. U tih 12 minuta bilo je 35:16 za Boston za ogromnih 98:75 pred ulazak u poslednji kvartal.

Tu se Seltiksi nisu zaustavili već su do kraja utakmice uspeli da odu i na ogromnih 35 razlike (115:80).

Džejlen Braun sa 24 poena i deset skokova, Džejson Tejtum sa 20 poena i Teri Rozir sa 17 i 10 asistencija predovodili su tim Breda Stivensa do trijumfa. Pratili su ih Markus Moris sa 15 pena i 7 skokova i Al Horford koji je imao poen manje, isto toliko uhvaćenih lopti i pet dodavanja.

Kod Šarlota, Kemba Voker je ubacio 21 poen, Malik Monk 16, Nikola Batun 13, a Marvin Vilijams 10.

Seltiksi su peti na Istoku sa 32-19. Šarlot je osmi sa 24-26.

Vašington Vizardsi su kao domaćini bili bolji od Indijana Pejsersa 107:89. Tim iz glavnog grada je do pobede došao zahvaljujući sjajnoj igri u drugoj i delom treće četvrtine, kad je stekao maksimalnih 25 poena viška (75:50).

Bredli Bil je imao 25 poena i po šest skokova i asistencija, dok je Džef Grin doprineo trijumfu sa 23 poena, pet uhvaćenih lopti i šest uspešnih dodavanja.

Kod gostiju, 13 poena dao je Tadeus Jang, a po 12 su imali Dag Mekdermot, Ti Džej Lif i Bojan Bogdanović.

Vizardsi su deveti na Istoku sa 22-29. Indijana je četvrta sa 32-18.

Minesota Timbervulvsi pobedili su Memfis Grizlise u Mineapolisu posle produžetka 99:97(93:93). Domaći su veći deo meča imali vođstvo, ono je u drugoj četvrtini iznosilo i +17, ali je Memfis uspeo da se vrati i odvede duel u produžetak.

Tamo je viđena neefikasna igra, ukupno 10 poena za pet minuta, iz koje su Vukovi izašli kao pobednici zahvaljujući poenima Karl-Entonija Taunsa u poslednjoj sekundi.

Džerid Bejles je imao 19 poena, 7 skokova i 12 asistencija, Karl-Entoni Tauns 16 poena i 10 uhvaćenih lopti, a Endru Vigins 12 poena za pobednika.

Kod Grizlisa, Majk Konli je dominirao sa 26 poena, pet skokova i osam asistencija, Mar Gasol je dodao 19 poena i sedam skokova.

Minesota je 11. na Zapadu sa 25-26. Memfis je 14. sa 20-32.

Portland Trejlblejzersi pobedili su kod kuće Jutu Džez rezultatom 132:105. Blejzersi su odigrali neverovatnu prvu deonicu, u kojoj su ubacili čak 45 poena, i već tada stekli 18 poena prednosti.

Dvocifrenu razliku domaći su održavali do kraja utakmice, a pitanje pobednika je definitivno bilo rešeno u trećem kvartalu, kad je serijom 17:0 otišli na 97:70.

Za Portland, Demijan Lilard imao je 36 poena, osam skokova i 11 asistencija, a Si Džej Mekolum 30 poena, dok je kod gostiju najbolji bio Donovan Mičel sa 22 poena.

Ekipa iz Oregona je četvrta na Zapadu sa 32-20. Juta je sedma sa 28-23.

Duel Majami Hita i Čikago Bulsa pripao je gostima - 105:89. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bobi Portis sa 26 poena, Vejn Selden je ubacio 20, uz osam asistencija, Kris Dan i Lauri Markanen dodali su po 14 (Finac je imao i 13 skokova), a 13 poena dao je Robin Lopes.

Za Hit, Tajler Džonson je imao 15, Džastis Vinslou 14, a po 14 Vejn Elington i Bem Adebajo.

Bulsi su 13. na Istoku sa 12-40, a Majami sedmi sa 24-25.