Parahovski "ukrao" Partizanu TOP 8

Košarkaši Partizana pretrpeli su poraz u petom kolu Grupe E TOP 16 faze Evrokupa protiv Ritasa 77:76 i na taj način izgubili sve šanse za plasman u četvrtfinale.

Andrea Trinchieri, Partizan Izvor: KK Partizan NIS

Partizan je imao vođstvo 10 sekundi pre kraja, posle pogotka Džoka Lendejla, ali to je bilo dovoljno vremena za Litvance, tačnije Parahovskog da pogodi u bukvalno poslednjim trenucima meča i tako ipak dođe do trijumfa, koji ih drži u igri za plasman u četvrtfinale.

Ritas je vodio tokom čitavog meča, izuzev same završnice, kada je Partizan uspeo da nadoknadi minus 11 i košem Lendejla dođe na prag obaveznog trijumfa. Međutim, četa Andree Trinkijerija na kraju nije imala sreće i u poslednjem kolu protiv Albe u Berlinu igraće revijalan meč.

Kod pobednika Parahovski je upravo bio najefikasniji sa 22 poena, dok je jedan manje postigao Bendžijus, koji je sve poene postigao u prvom poluvremenu. Kod crno-belih Lendejl je bio najefikasniji sa 14, a Bandža Si je postigao 13.

Alba je obezbedila prvo mesto u Grupi E sa skorom 4-1, a preostale tri ekipe imaju po 2-3, ali Partizan ispada iz igre jer iako pobedi u Berlinu Albu imaće isti skor sa Monakom ili Ritasom, u zavisnosti ko pobedi u Litvaniji, a oba tima imaju bolji skor u međusobnim duelima.

Tok meča

Litvanci su bolje krenuli, uglavnom su vodili tokom prve četvrtine, a imali su najviše pet poena prednosti. Velike probleme zadavao je Eimantus Bendžijus, koji je postigao već 15 poena. Ipak, Partizan je na minimalnom zaostatku, najviše zahvaljujući visokim igračima Gagić i Stefan Janković sa po sedam poena.

Gosti su kontrolisali rezultat i u drugoj četvrtini. Došli su u jednom trenutku i do devet poena razlike (42:33). Međutim, Partizan je serijom 7-2 uspeo da svede razliku na podnošljivih -4 do poluvremena. U drugih 10 minuta Bendžijus, koji je dominirao u prvoj četvrtini, ubacio je samo dva poena. A kod Partizana čak četiri igrača imaju po sedam poena, pored Gagića i Stefana Jankovića, koji ima i četiri skoka, tu su Bandža Si i Aleks Renfro.

Ritas je nastavio u istom ritmu i u trećoj četvrtini. Prvi put na meču došli su do dvocifrene prednosti (60:49). Crno-beli su opet uspeli da se vrate i serijom 8-0 primakli se na -3. Ipak, posle tajm auta Ritas je postigao četiri poena i poslednjih 10 minuta dočekao sa obećavajućih +7.

Partizan je stegao odbranu i to je dalo rezultat. Crno-beli su uhvatili rezultatski priključak i u poslednja dva minuta ušli su potpuno poravnati sa Ritasom - 73:73. Međutim, domaći igrači nisu imali sreće u završnici, jer je Parahovski pogodio za pobedu uz zvuk sirene.