Pelikansi bolji od Hardena, SAS uz zvuk sirene od Sansa

Pelikansi bolji od Hardena, SAS uz zvuk sirene od Sansa Izvor: Getty images/Ronald Cortes
Rudi Gej

U noći između utorka i srede, Nju Orleans je slavio na gostovanju Hjustonu dok su San Antonio Sparsi kod kuće bili bolji od Finiksa.

Nju Orleans je slavio na gostovanju Hjustonu i do pobede stigao rezultatom 121:116 zahvaljujući preokretu u drugom poluvremenu.

Hjuston je i na poluvremenu čuvao +7 stečenih u prvoj četvrtini da bi Pelikansi odograli sjajnu treću deonicu u kojoj su uspeli da stignu i prestignu prednost domaćina pred kraj treće deonice i do kraja sačuvaju pobedu kojom su prekinuli niz od tri poraza.

Nju Orleans nakon ovog meča ima skor 23 - 28, a Hjuston 29 - 21.

Pelikanse je sa 27 poena i 12 skokova predvodio Džalil Okafor, a Džru Holidej je dodao 19 poena.

Očekivano, u Hjustonu je najefikasniji bio Džejms Harden koji je postigao 37 poena uz 11 skokova, šest asistencija, četiri blokade i jednom ukradenom loptom. Harden je iz igre šutirao 11 od 32. pogodio je šest trojki iz 18 pokušaja, a sa linije za slobodna bacanja u ovom meču je postigao devet poena.

Kenet Farid je dao 19 poena uz 11 skokova, a Erik Gordon je postigao 17.

San Antonio je na svom parketu sa 126:124 slavio protiv Finiksa.

Sve vrema su dva tima igrala izjednačeno, smenjivala se u vođstvu nekoliko puta. Sparsi su stizali do +12, dok Sanisi nisu išli dalje od +3.

Na 19.6 sekundi do kraja uz zakucavanje Džeksona Finiks je izjednačio, ali je uz zvuk sirene šut za pobedu San Antonija pogodio Rudi Gej.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lamarkus Oldridž sa 29 poena i 14 skokova, Dejvis Bertans je dodao 18, a Gej je uz pobednički šut ukupno imao 16 poena.

Devin Buker predvodio je Kokoškovov tim sa 38 poena, a sa 22 ga je pratio Džamal Kroford.

San Antonio sada ima 30 pobeda i 22 poraza, a Finiks je doživeo 42. poraz i ima 11 pobeda.