Kavsi vezali dve pobede, Oklahoma bolja od Orlanda

Kavsi vezali dve pobede, Oklahoma bolja od Orlanda Izvor: Jason Miller/Getty Images
Ante Žižić

U prvim završenim mečevima u NBA u noći između utorka i srede pobede su slavili košarkaši Oklahome, Milvokija i Klivlenda. Slavili su u noći između utorka i srede u NBA i Bruklin Netsi. Odlične partije su za svoje timove odigrali Nikola Vučević i Ante Žižić.

Oklahoma je sa 126:117 slavila na gostovanju Orlandu i tako stigla do 32. pobede u sezoni (+18 poraza). Orlando sada ima skor od 20 pobeda i 31 poraza, a ovo im je četvrti poraz u nizu.

Orlando je nakon prve četvrtine bio bolji od Oklahome za samo tri poena što su gosti lako stigli i prestigli do odlaska na odmor, ali nije šest poena u plusu bilo dovoljno za lak posao u nastavku.

Orlando se ponovo probudio u trećoj četvrtini, prešao u vođstvo i - sve pokvario u odlučujućih 12 minuta kada je Oklahoma ponovo preuzela kontrolu nad utakimcom i na kraju sigurno došla do pobede.

Pol Džordž je predvodio Oklahomu sa 37 poena (od toga samo šest u drugom poluvremenu), Rasel Vestbruk je zabeležio novi tripl - dabl sa 23 poena i po 14 skokova i asistencija, a Denis Šroder je postigao 21 poen.

Na drugoj strani najubedljiviji je bio Nikola Vučević koji je za 34 minuta dao 27 poena i dodao 11 skokova za novi dabl - dabl. Imao je Crnogorac i pet asistencija, jednu ukradenu loptu i dve blokade. Iz igre je šutirao 12 od 20.

Na gostovanju su do pobede došli i košarkaši Milvokija koji su sa 115:105 savladali Detroit.

Milvoki je sve vreme kontrolisao meč, a prednost gostiju išla je i do 21 poena u jednom momentu. Pistonsi nisu uspeli nijednom da povedu u ovom meču.

Milvoki sada ima skor 36 - 13, a Detroit 21 - 28.

Među Baksima je najbolji bio Janis Adetokumbo sa novim dabl - dabl učinkom od 21 poena i 11 asistencija, a za tripl - dabl su mu falila dva skoka. Imao je Grk i tri ukradene lopte i dve blokade. Erik Bledso je dodao poen manje.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Redži Džekson sa 25 poena, a Andre Dramond meč je završio sa 20 poena i 13 skokova.

Klivlend je na svom parketu konačno obradovao navijače i upisao 11. pobedu (+41 poraz) u sezoni, a drugu vezanu tako što je sa 116:113 savaldao Vaišngton. Vašington sada ima skor 21 - 29. Ovo je tek drugi put u sezoni da su Kavsi vezali dve pobede.

Kavalirsi su dobro gradili meč u prve tri četvrtine pa Vizardsi ni sa 44 poena i +16 razlikom u poslednjih 12 minuta nisu uspeli da dođu bar do produžetka u ovom duelu.

Džedi Osman je predvodio Klivlend sa 26 poena, a Ante Žižić je upisao novi dabl - dabl ovoga puta sa po 12 poena i skokova, a imao je i jednu asistenciju za 23 i po minuta.

U Vašingtonu je sa 31 poenom najbolji bio Bredli Bil.

Bruklin je na svom parketu nadigrao Čikago Bulse i slavio sa 122:117 u veoma zanimljivom meču. Netsi nakon ovog duela ima skor 28 - 24, a Bulsi su na 11 - 40 nakon četvrtog vezanog poraza.

Nakon veoma ujednačene prve četvrtine Čikago je bio tim koji je na odmor otišao uz prednost, ali ona je iznosila samo četiri poena. To nije bilo dovoljno u nastavku jer su Netsi odlučujuću razliku u ovom meču napravili u trećoj deonici koju su dobili sa osam poena razlike, a kako su za poen bili bolji u odlučujućoj deonici uspeli su da dođu do pobede.

Bruklin je sa 30 poena predvodio Dianđelo Rasel, a sa 24 poena ga je pratio Šabaz Napije.

U Čikagu je sa 26 poena najbolji bio Zak Lavin, a Džabari Parker pratio je sa 22 poena uz devet skokova. Dabl - dabl je zabeležio Lauri Markanen koji je postigao 18 poena uz 19 skokova.

Duel je obeležila i zanimljiva situacija - Napije je uspeo da pogodi trojku i pored toga što mu je patika spala u trenutku kada je primio loptu.