Tripl dabl Jokić, Voriorsi slavili u Bostonu

Denver je ostvario novu pobedu protiv Filadelfije 126:110 uz novi tripl dabl Nikole Jokića. Golden Stejt Voriorsi u gostima savladali Boston Seltikse 115:111.

Nikola Jokić Izvor: Getty Images/Matthew Stockman
Nikola Jokić

Fenomenalna igra u napadu i čak 20 postignutih poena, uz 12 skokova Jokića bilo je u prvom planu trijumfa. Već u prvoj četvrtini postigli su 41 poen. Nagitsi su dobili svaku četvrtinu i na kraju ubedljivo slavili. Srpski centar je zabeležio 32 poena, 18 skokova i 10 asistencija, Mejson Plamli je postigao 17, Vil Barton 16, a Tori Kreg 15. Na drugoj strani Džej Džej Redik 22 poena, Kori Bruer 20 i Ben Simons 19 uz 12 skokova. Denver je drugi na Zapadu sa skorom 33-15. dok je Filadelfija četvrta na Istoku sa 32-18.

Velika borba vodila se u Ti Di Gardenu u Bostonu između Seltiksa i Voriorsa. Gosti su na kraju slavili 115:111 a junak je bio Kevin Durent sa 33 poena i devet skokova. Stef Kari postigao je 24, a Klej Tompson 21 poen. Na drugoj strani Kajri Irving je bio prva figura meča sa 32 poena, 10 asistencija i šest skokova, dok je Al Horford imso 22 poena i 13 skokova. Voriorsi su prvi na Zapadu sa 35-14, dok je Boston peti na Istoku sa 30-19.

Memfis je savladao Indijanu 106:103, za koju je Bojan Bogdanović postigao 21 poen uz pet skokova. San Antonio Sparsi iskoristili su tešku kadrovsku situaciju Nju Orleans Pelikansa i bez mnogo problema ih dobili ubedljivo u gostima 126:114 i na taj način dodatno udaljilji od plej-ofa.

Bez Dejvisa, Mirotića, Rendla i još nekih igrača domaći tim nekako je uspevao da bude ravnopravan, posebno u prvom poluvremenu. Na velikom odmoru bilo je samo +3 za Sparse. Međutim, četa Grega Popovića u trećoj četvrtini i polovinom četvrte napravila je odlučujuću prednost i povela +20 (119:99). Pri kraju je bilo opuštanja, pa su Pelikansi uspeli da svedu poraz na prihvatljivih 126:114.

Kod pobednika Lamarkus Oldridž i Rudi Gej zabeležili su dabl dabl učinke. Oldridž je imao 28 poena i 12 skokova, dok je Gej postigao 22 pogotka uz 11 uhvaćenih lopti. Po Gasol bio je na ivici dabl dabla sa 13 poena i devet skokova. Na drugoj strani Džru Holidej zabeležio je 29 poena i sedam skokova, a Džalil Okafor 24 pogotka i 15 skokova.

Sparsi su sedmi na Zapadu sa skorom 28-22, dok je Nju Orleans 13. sa 22-28.