Harden 22x30+, Dončić izjednačio rekord, Janis je zver

Harden 22x30+, Dončić izjednačio rekord, Janis je zver Izvor: Christian Petersen Getty Images Sport

Košarkaši Hjustona predvođeni Džejmsom Hardenom pobedili su Toronto u derbiju noći u NBA ligi 121:119.

Rakate su upisale treći trijumf u minula četiri meča i sa učinkom 28-20 pete su na Zapadu, dok je kanadski tim zabeležio drugi uzastopni poraz (36-15) i polako gubi korak sa Milvokijem, koji je lider Istoka sa skorom 35-12.

Rezultatske neizvesnosti u Teksasu skoro da nije bilo, osim u samom finišu. Hjuston je već sredinom druge četvrtine imao 22 poena prednosti. Reptorsi su uspeli da se vrate na jednocifreni minus, zapretili su u pred kraj treće i početkom poslednje četvrtine, ali i pored konstantnog minusa imali su napad za pobedu.

Kavaj Lenard je preuzeo odgovornost u poslednjem napadu, ali je Harden sjajno odigrao u odbrani i najbolji igrač Reptorsa nije ni dobacio loptu do koša prilikom šuta za tri poena.

Hjuston je imao više pokušaja za tri poena (10/46) nego za dva (31/45), Harden je utakmicu završio sa 35 poena (9/25 iz igre, 2/13 za tri, 15/15 slobodna bacanja) i to mu je 22. uzastopni duel u kome postiže 30+ koševa, a imao je još 7 asistencija. Erik Gordon je zabeležio 24 poena (2/13 za tri), Kenet Farid 21, uz 14 skokova i 2 blokade, Pi Džej Taker 18, a Ostin Rivers 13, uz 6 asistencija.

Kavaj Lenard je bio najbolji kod Reptorsa sa 32 poena (11/19 iz igre, 3/6 za tri), uz 7 skokova i 5 asistncija, a po 22 su zabeležili Kajl Lauri i Paskal Sjakam.

Dalas je u neizvesnom duelu u finišu slomio otpor Detroita - 106:101, uz još jedno odlično izdanje Luke Dončića. Na nešto manje od četiri minuta pre kraja bilo je nerešeno (97:97), a u preostalom delu meča Mavsi su bili bolji i zabeležili su drugi uzastopni trijumf.

Dončić je meč završio sa 32 poena (9/19 iz igre, 3/9 za tri, 11/13 slobodna bacanja), i po 8 skokova i asistencija za 35 minuta, Denis Smit je dodao 19, a Diandre Džordan 13, uz 11 skokova. Blejk Grifin je bio najefikasniji u poraženoj ekipi sa 35 poena, a Andre Dramoind ga je pratio sa 23 i 15 skokova.

Baksi su tri četvrtine bili u podređenom položaju protiv Šarlota, ali su poslednju deonicu ubedljivo dobili 32:12 i posle preokreta zabeležili šesti uzastopni trijumf 108:99.

Janis Adetokumbo je postigao 34 poena (14/21 iz igre, 0/2 za tri), uz 14 skokova i po 3 asistencije, ukradene lopte i blokade, Malkolm Brogdon je upisao 19, a Erik Bledso 18 koševa. Kod Hornetsa Nikola Batum je bio najefikasniji sa 19 poena, a Džeremi Lemb je dodao 16.

Pratite rezultate i tabelu NBA na našem sajtu.