Darušafaka iznenadila Baskoniju za tek treći trijumf

Darušafaka iznenadila Baskoniju za tek treći trijumf Izvor: sk

Košarkaši Darušafake zabeležili su treću pobedu u Evroligi pobedom protiv Baskonije u meču 20. kola.

Košarkaši Darušafake iznenadili su favorizovanu Baskoniju i slavili na svom parketu u meču 20. kola Evrolige. Do pobede je poslednjeplasirani tim došao rezultatom 80:75.

Darušafaki je ovo treći trijumf u sezoni i prekinuli su seriju od četiri poraza. Baskoniji je ovo 11. poraz.

Bolja je Baskonija bila na početku meča, gosti su imali osam poena prednosti nakon prvih deset minuta, ali je Darušafaka uspela da se trgne u nastavku i da do poluvremena smanji zaostatak na samo tri poena.

Baskonija je odigrala značajno lošije u drugom poluvremenu, posebno u četvrtoj četvrtini u kojoj je za osam minuta postigla samo sedam poena pa je Darušafaka na dva minuta do kraja imala sedam poena prednosti. Jedino što je Baskonija uspela do kraja je da smanji zaostatak. Na 21 sekundu do kraja meča bilo je 78:75, ali penal završnica je ipak pripala domaćima.

Darušafaku je do pobede predvodio Toni Daglas sa 21 poenom, šest skokova i pet asistencija. Majkl Erik dodao je 18 poena uz pet skokova.

U ekipi Baskonije najefikasniji je bio Met Džening sa 18 poena, a četiri manje dodao je Johanes Fogtman koji je imao i 11 skokova.

Tabelu Evrolige pronađite ovde, a mečeve ekskluzivno pratite na kanalima Sport Kluba.