Filadelfija bolja od Sparsa, Atlanta od Bulsa

Filadelfija bolja od Sparsa, Atlanta od Bulsa Izvor: Getty Images/ Steve Dykes

Košarkaši Atlante, Šarlota, Detroita i Filadelfije zabeležili su pobede u noći između srede i četvrtka. Svi su do pobeda došli kao gosti sem Filadelfije koja je na svom parketu bila bolja od San Antonija.

Filadelfija je sa 122:120 nadigrala San Antonio i tako Sparsima nanela 22. poraz u sezoni, a drugi vezani. Sparsi imaju 27 pobeda, a na drugoj strani Filadelfija nakon ovog meča ima skor od 32 pobede i 17 poraza.

Čak 10 puta su se ekipe smenjivale u vođstvu. Početak i kraj meča pripali su Filadelfiji koja je trojkom Redika na tačno minut do kraja uspela da dođe do izjednačenja (120:120) da bi na kraju sve bilo rešeno uz po jedno pogođeno slobodno bacanje Redika i Bruera. Treba pomenuti i blokadu Čendlera na šut Derozana na sedam sekundi pre kraja.

Filadelfiju je sa 33 poena i 19 skokova predvodio Džoel Embid, Ben Simons je imao tripl - dabl veče sa 21 poenom, 10 skokova i 15 asistencija, a Džejdžej Redik je meč završio sa 19 poena.

U Sparsima je sa 26 poena i devet skokova najbolji bio Demar Derozan. a pratili su ga Pati Mils i Rudi Gej sa po 17 dok je Marko Belineli dodao poen manje.

Detroit je sa 98:94 u zanimljivom meču bio bolji od Pelikansa u Nju Orleansu za 21. pobedu u sezoni (uz 26 poraza). Pelikansi su zabeležili 26. poraz uz koji imaju 22 trijufa.

Prilično izjednačen duel igrala su dva tima, ali nakon početnih smenjivanja u vođstvu Detroit je uglavnom kontrolisao meč. Nju Orleans je uspeo na kratko da povede sredinom četvrte četvtine, ali su gosti uspeli da prevaziđu kratku krizu i dođu do pobede.

Blejk Grifin je bio najbolji u pobedničkom timu sa 37 poena, devet skokova i sedam asistencija, a na drugoj strani je Džru Holidej postigao 29. Dabl - Dabl je zabeležio Džahil Okafor sa 17 poena i deset skokova, kao i Džulijus Rendl sa po 13 poena i skokova.

Atlanta je sa 121:101 slavila na gostovanju Čikago Bulsima uz fenomenalnu prvu četvrtinu u kojoj je postigla 42 poena i došla na +17 nakon 12 minuta igre. Sve vreme su gosti vodili i sigurno priveli meč kraju.

Najbolji u 15. pobedi Atlante (+32 poraza) bio je Džon Kolins sa 35 poena i osam skokova. Aleks Len je sa 14 poena i 10 skokova zabeležio dabl - dabl.

Na drugoj strani najbolji je bio Zak Lavin sa 23 poena, a sa poenom manje pratio ga je Lauri Markanen.

Bulsi sada imaju 37 poraza i 11 pobeda.

Šarlot je sa 118:107 savladao Memfis Grizlise i došao do 23. pobede u sezoni (+24 poraza). Memfis je ovo bio 29. poraz (imaju 19 pobeda).

Memfis je u ovom meču presnost imao samo u prvoj četvrtini, ali su ovaj deo igre u svoju korist rešili gosti koji nakon toga nisu ispuštali vođstvo.

U Šarlotu je u ovom meču najbolji bio Kemba Voker sa 22 poena, a sa 18 ga je pratio Nikolas Batum. Toni Parker je za 17 minuta ubacio isto toliko poena.

Majk Konli dao je 31 poen za Memfis, Mark Gasol je zabeležio tripl - dabl sa 22 poena, 17 skokova i 10 asistencija.