Trijumf Partizana u Monaku, vidi se četvrtfinale

Košarkaši Partizana u četvrtom kolu Grupe E TOP 16 faze Evrokupa slavili su u gostima protiv Monaka 71:68 i na taj način ostali u konkurenciji za plasman u četvrtfinale.

KK Partizan Izvor: KK Partizan NIS

Partizan je tri četvrtine bio bolji rival i potpuno zasluženo došao do velike pobede. Ona je mogla da bude i ubedljivija, što bi značilo u ukupnom međusobnom skoru, jer je Monako u Beogradu slavio sa četiri poena razlike, međutim greške u finišu meča i promašen zicer Stefana Jankovića ipak su odneli potpuni dobitak ekipi Andree Trinkijerija.

Kod crno-belih Aleks Renfro je bio najbolji sa 20 poena, Vanja Marinković je postigao 13, Markus Pejdž 11 i Đorđe Gagić 10. Na drugoj strani Pol Lakomb je briljirao sa 23 poena, a po 10 su postigli Elmedin Kikanović i Derek Nidam.

U petom kolu Partizan dočekuje Ritas sledeće srede, dok dan ranije Monako dočekuje Albu. Partizan i Monako su sada poravnati sa po dve pobede i dva poraza, ali Kneževi imaju prednost zbog boljeg skora u međusobnim duelima.

Tok meča

Gosti su odlično krenuli i posle svega četiri minuta već su došli do 10 poena prednosti. Odlična odbrana, ali i efikasan napad, uz dve trojke Vanje Marinkovića i Aleksa Renfroa iz prva tri pokušaja. Domaćin je odgovorio i preko Derika Nidama i Pola Lakomba uspeo da se vrati u igru. Ipak, Partizan je prvu četvrtinu na kraju završio sa solidnih +6 - 23:17.

U drugoj deonici druga priča. Popustila je Partizanova odbrana, a i šut je stao. Sa druge strane potpuno je proigrao Lakomb, koji je poluvreme završio sa 14 poena, a Monako je otišao na plus tri - 41:38.

Treća četvrtina donela je bukvalno tvrdu borbu. Rezultat 15:11 za Partizan sve govori. Odličnu odbranu odigrali su izabranici Andree Trinkijerija, ali da su u napadu bili koncentrisaniji mogla je razlika da bude i veća. Na kraju, pred poslednjih 10 minuta ušli su sa minimalnom prednošću 53:52.

Dobra odbrana ostala je i u četvrtoj četvrtini zaštitni znak crno-belih, a napad je predvodio Aleks Renfro. Rezultat je velika prednost od plus sedam. Međutim, sa par loše odigranih napada uz faul pri šutu za tri poena. Sergej Hladir je pogodio sva tri slobodna bacanja i smanjio na 71:68, što je Monaku donela prednost u ukupnom skoru. Imao je Partizan priliku da i tu stekne prednost, ali se posle promašaja Alekseja Nikolića lopta odbila na zicer Stefanu Jankoviću, koji je na žalost promašio.