Prvi Dončićev tripl-dabl u senci sjajnog Janisa

Prvi Dončićev tripl-dabl u senci sjajnog Janisa Izvor: Ronald Martinez/Getty Images

Košarkaši Milvoki Baksa slavili su na svom parketu protiv Dalas Maveriksa rezultatom 116:106. Meč je obeležila odlična partija zvezde Baksa Janisa Adetokumba, ali i prvi tripl-dabl Luke Dončića.

Slovenački košarkaš je u ključnim trenucima utakmice odlično šutirao i stigao do svog prvog tripl-dabla u NBA karijeri.

Milvoki je bolje otvorio utakmicu, ali je Dalas uspeo da se vrati u meč pre odlaska na pauzu, pošto je drugu deonicu dobio rezultatom 33:22.

I start drugog poluvremena pripao je Baksima, pa je praktično treća četvrtina bila ključna za trijumf Milvokija.

Treću četvrtinu obeležila je i komična situacija u kojoj je Luka Dončić prilikom prodora pao na snimateljku pored aut-linije.

Ipak, ekipa Dalasa pokazala je da se ne predaje tako lako u završnici meča, kada je napravila seriju 11-0 (104:98), a u tim trenucima se istakao i Luka Dončić. Minut pre kraja utakmice Dončić je pogodio neverovatnu trojku o tablu i doveo svoj tim na šest poena zaostatka (112:106).

Odličnu partiju u pobedničkoj ekipi pružio je Janis Adetokumbo, koji je za 34 minuta na parketu postigao 31 poen, uz 15 skokova i pet asistencija.

Erik Bledso je ubacio 21 poena, sa četiri skoka i pet proigravanja, dok je 19 dodao Malkolm Brogdon, uz još četiri skoka.

Bruk Lopez ubacio je 16 poena, uz 10 skokova, Kris Midlton dodao je 13, dok je 11 poena postigao Sterling Braun.

U ekipi Dalasa najbolji je bio Luka Dončić sa 18 poena, 11 skokova i 10 asistencija i tako ostvario prvi tripl-dabl u NBA karijeri.

Dončić je sa 19 godina i 327 dan postao drugi najmlađi NBA igrač koji je ostvario tripl-dabl učinak, posle Markela Fulca.

Pratili su ga Džalen Branson sa 16, poena manje ubacio je Diandre Džordan, uz još 15 skokova.

Vašington Vizardsi nadigrali su Detroit Pistonse rezultatom 101:87.

Vizardse je do trijumfa vodio Trevor Ariza sa 20 poena i 12 skokova, uz još četiri asistencije, 19 je ubacio Oto Porter, dok je Bredli Bil postigao 16 poena.

Po 11 su dodali Džef Grin i Tomas Brajant, a dvocifren je bio i Tomas Satoranski sa 10 poena.

Sa druge strane, Blejk Grifin bio je nadomak dabl-dabl učinka sa 29 poena i devet skokova. Redži Bulok ga je pratio sa 12 poena, sedam skokova i četiri proigravanja.