Bikovi lako ukroćeni u Denveru, Jokić blizu tripl-dabla

Bikovi lako ukroćeni u Denveru, Jokić blizu tripl-dabla Izvor: Getty Images/Matthew Stockman
Nikola Jokić

Košarkaši Denver Nagetsa ostvarili su sigurnu pobedu na svom terenu protiv Čikago Bulsa 135:105, a srpski centar Nikola Jokić je ponovo pružio zapaženu partiju za ekipu iz Kolorada.

Ekipa iz Čikaga je u Denveru upisala deveti uzastopni poraz u sezoni, dok je domaćin ubeležio 30. trijumf. Ipak, počelo je drugačije, pošto su Bulsi dobili prvu četvrtinu sa 30:28, uz sjajnu partiju Laurija Markanena, koji je u tom periodu ubacio 15 poena za svoj lični rekord.

Međutim, ubrzo je Denver preuzeo vođstvo i do poluvremena je već imao osetnu prednost 61:47. Do kraja susreta su Nagetsi imali i +40 (133:93), pa su došli do ubedljivog trijumfa, koji im je dobro došao posle poraza protiv šampiona Golden Stejta pre dva dana (142:111).

Najefikasniji u pobedi Denvera bio je Džamal Marej sa 25 poena, Pol Milsap i Geri Haris su ubacili po 14 poena, a Tori Kreg i Malik Bizli po 13.

Srpski centar Nikola Jokić je u dresu Nagetsa na terenu proveo 25 minuta i za to vreme je imao 18 poena, 6-18 šut iz igre, 0-3 za tri poena, 6-6 sa linije penala, uz 11 asistencija, osam skokova i po blokadu i ukradenu loptu.

Najefikasniji u timu Bulsa bio je Markanen sa 27 poena i deset skokova, Robin Lopez je postigao 17, Džabari Parker 15, a Čendler Hačison 12 poena.