Detroit slavio, Orlandu malo Vučević i produžetak

Košarkaši Detroita slavili su pobedu protiv Orlanda na svom parketu, ali nakon produžetka.

Detroit je nakon produžetka bio bolji od Orlanda i na kraju slavio sa 120:115.

Orlando je vodio u ovom meču do sredine treće četvrtine kada je Detroit uspeo da preuzme kontrolu nad utakmicom, ali su se gosti ponovo vratili u igru krajem četvrte četvrtine i uspeli preokrenu rezultat u svoju korsit. Domaći su ipak našli način da izbore produžetak košem Dramonda na pola minuta do kraja meča.

Vučević je imao priliku da reši meč za Orlando, kao i Grifin na drugoj strani, ali oba igrača su bila neprecizna pa je duel rešen u produžetku u kome su Pistonsi bili bolji tim.

Od šestorice igrača sa dvocifrenim učinkom u Detroitu je najefikasniji bio Blejk Grifin koji je postigao 30 poena uz četiri skoka i pet asistencija. Briljirao je i Andre Dramond koji je na 14 poena dodao 22 skoka (po 11 u napadu i odbrani), isti broj poena dao je Luk Kenard, a po 13 poena postigli su Redži Bulok, Redži Dežkson i Langston Galovej.

Na drugoj strani su po 24 poena postigli Terens Ros i Nikola Vučević ali je crnogorski košarkaš imao i 13 skokova i tri asistencije kao i jednu ukradenu loptu. Evan Furnije je pratio sa 18 poena, sa 13 je meč završio Didžej Avgustin, Aron Gordon dao je 12, a Džonatan Ajzak 10.

Detroit sada ima skor od 19 pobda i 24 poraza, a Orlando uz isti broj poebeda ima poraz više.