Razgoropađena Valensija razbila Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su drugi poraz u TOP 16 fazi Evrokupa, pošto su izgubili u Valensiji od istoimenog tima 92:76.

Crvena zvezda Izvor: Crvena zvezda mt:s
Crvena zvezda

Crvena zvezda je bila ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini i na početku treće. Posle prvih 10 minuta delovalo je da ekipa Milana Tomića može da napravi veliko iznenađenje. Odlično su igrali u tom intervalu Džo Reglend i Stratos Perperoglu. Imali su gosti u nekoliko navrata šansu da se u tom periodu odlepe na šest i više razlike, ali na kraju su vodili posle tog perioda. Međutim, Van Rosom je u drugoj deonici pokrenuo domaćina, koji je zaigrao čvrsto u odbrani i došli su do plus osam. Zvezda je uspela da smanji na pet poena, a na početku treće četvrtine dođe i do minus jedan.

Ipak, nije imala snage za preokret, tačnije Valensija joj nije dala šansu i na kraju odnela ubedljivu pobedu 92:76. Kod pobednika Bojan Dubljević je bio najefikasniji sa 14 poena, a Vil Tomas je postigao poen manje. Kod crveno-belih Džo Reglend je bio najefikasniji sa 21 poenom, a Bil Beron je jedini još bio dvocifren sa 11.

Zvezda je treća na tabeli Grupe G sa pobedom i dva poraza. Valensija je prva sa 3-0, Unikaha ima 2-1, a Limož poslednji sa 0-3. Naredni meč Crvena zvezda igra u Beogradu protiv Valensije u sredu.

Tok meča

Šampion Srbije odlično je krenuo, vodio 6:0 i 8:2, a u tim trenucima raspoložen je bio Džo Regland, koji je postigao šest poena. Ipak, Valensija se brzo vratila, izjednačila i do kraja prve četvrtine igralo se egal. Imala je Zvezda još jednu odličnu priliku da se malo odvoji, kada je Odžo sjajno reagovao u reketu, pogodio koš uz faul, a pri tom je dosuđena nesportska. Odžo je pogodio dodatno bacanje za 17:14, ali je pri sledećem posedu Čović izgubio čistu loptu i primljen je koš iz kontre. Ipak, trojkom Perperoglua, koji je već stigao do sedam poena, Zvezda je sa vođstvom završila prvu četvrtinu.

Znatno drugačija slika u drugoj četvrtini. Španci su pojačali odbranu, primili u prvih pet minuta samo dva poena, a uspostavili ritam u napadu i došli do preokreta i lepog vođstva od +8 - 35:27. Ipak, trojkama je Crvena zvezda uspela da uhvati priključak i ostane u korak sa Valensijom. Kako je Van Rosom sa 10 poena bio faktor iks za Špance, tako je i za Zvezdu Faje bio glavni čovek u drugoj deonici. Tako da -5 na poluvremenu i nije tako loš rezultat.

Dobro je Zvezda krenula u drugom poluvremenu i uspela da smanji na samo poen zaostatka - 53:52. Međutim, Valensija se probudila, nastavila gde je stala u drugoj četvrtini i dizala razliku do +12 67:55. Ipak, Stratos Perperoglu je pogodio koš i smanjio na -10 pred početak poslednje četvrtine. Međutim, promena nije bilo. Valensija je držala prednost, a na kraju je i povećala do plus 18.