EK: Debakl osakaćene Cedevite u Kazanju

EK: Debakl osakaćene Cedevite u Kazanju Izvor: ABA/Cedevita/Marin Sušić

Košarkaši Cedevite ubedljivo su poraženi na gostovanju Uniksu u Kazanju rezultatom 105:70 u trećem kolu druge faze Evrokupa.

Šampion Hrvatske je na tom meču bio izuzetno oslabljen, pošto su mu falili standardni prvotimci Filip Krušlin, Edo Murić, Karlo Žganec i Marko Banić. Uz sve to, nije prisutan ni trener Slaven Rimac, koji ima upalu pluća.

U prvom poluvremenu su Zagrepčani još i držali priključak, ali je u trećoj četvrtini Uniks boljom odbranom i trojkama Džamara Smita zatvorio utakmicu.

Najbolji u trijumfu ruskog tima bio je Smit sa 19 poena i deset asistencija, Rejmar Morgan je dodao 14 poena, a Moris Ndur 13.

Na drugoj strani, Andrija Stipanović je upisao 16 poena i devet skokova, dok je Džastin Kobs imao 15 poena.

Cedevita je tako upisala i treći poraz u drugoj fazi, dok je Uniks zabeležio drugu pobedu.