Partizan kasno upalio, Kneževi jači od pakla "Pionira"

Partizan kasno upalio, Kneževi jači od pakla "Pionira" Izvor: KK Partizan NIS
Aleks Renfro

Košarkaši Partizana doživeli su drugi poraz posle tri kola u grupi E top 16 faze Evrokupa, pošto je bolji od njih u dvorani Aleksandar Nikolić bio Monako - 72:68.

Posle te utakmice, Kneževi su se usamili na prvoj poziciji, barem do duela Ritasa i Albe u sredu, uz skor 2-1, dok je Partizan poslednji sa 1-2.

Monako je tokom kompletnog duela koristio izuzetno lošu igru Partizana, pre svega u fazi napada, da uspostavi kontrolu na parketu iz koje je već tokom druge četvrtine stekao dvocifrenu prednost. Nju je održavao sve do poslednja četiri minuta, kad je imao +14 (66:52).

Srpski predstavnik se, ipak, nije predavao, uspeo je da trojkama Nikolića, Pejdža i Sija dođe na minus 5 (69:64) minut i po do kraja, imao je i napad da priđe na posed zaostatka, ali ga nije iskoristio.

Na drugoj strani Nidam je pogodio trojku za 72:64 i tu je bio kraj nadanjima navijača crno-belih koji su ispunili dvoranu Aleksandar Nikolić do poslednjeg mesta.

Razlog poraza kluba iz Humske može se tražiti i u izuzetno lošem procentu šuta za tri poena. Posle 30 minuta igre Partizan je šutirao 4/22 van linije 6.75, da bi na kraju meč završio sa nešto boljim procentom 11/34. Od toga, Aleks Renfro je imao 0/6, a Vanja Marinković 0/4.

Ni gostujući sastav nije blistao u napadu, često se mučio da dođe do poena, ali je u ključnim trenucima pronalazio rešenje preko raspoloženih Lakomba, Džonsa i Nidama i na kraju uspeo da dođe do izuzetno važne pobede u borbi za Top 8.

Džons je bio najefikasniji kod pobednika sa 16 poena (4/7 za tri), uz 11 skokova. Lakomb je ubacio 12, Bakner 11, Nidam 10, uz šest asistencija, a Kikanović 9.

Kod crno-belih Nikolić je imao 16 poena i pet asistencija, Lendejl je meč završio sa 14 poena i sedam uhvaćenih lopti, a Nikola Janković je zabeležio 12 poena, sve u prvom poluvremenu. Aleks Renfro je pružio partiju ispod nivoa pošto nije uspeo da zabeleži nijedan poen, uz 0/9 iz igre.

U narednom kolu, Partizan gostuje Monaku sledećeg utorka.

Tabelu Evrokupa pogledajte OVDE,

Tok duela iz "Pionira", koji je za ovaj duel rasprodat, mogli ste da pratite uz NAŠ PORTAL.

Startna petorka Partizana: Renfro, Marinković, Bandža Si, S. Janković, N. Janković.

Startna petorka Monaka: Nidam, Džons, Lakomb, Robinson, Kikanović.

Monako je nešto bolje otvorio utakmicu, a posebno raspoložen na startu bio je Robinson, koji je ubacio uvodnih šest poena za goste. Sa druge strane, za crno-bele su pogađali Nikola i Stefan Janković - 6:6.

Nikola Janković je nastavio da vuče Partizan u prvoj četvrtini, pošto je ubacio 8 od 10 ekipnih poena. Kneževi, ipak, i dalje kontrolišu meč i posle poena Kikanovića posle skoka u napadu vode sa 14:10.

Seriju gostiju 7:0, posle koje su stekli zavidnih +7, prekinuo je Pejdž trojkom - 19:13.

Sjajnu prvu deonicu, Robinson je zatvorio poenima u poslednjim sekundama za prednost Monaka 21:13 posle prvih 10 minuta.

Srpski tim je od starta drugog kvartala zaigrao znatno čvršće u odbrani, ne dozvolivši Monaku da upiše poene u uvodnih tri minuta. Iz takve igre, Trinkijerijeva ekipa je uspela da prepolovi zaostatak - 21:17.

Posle tajm-auta trenera gostiju Saša Filipovskog, Kneževi su zaigrali znatno bolje i na mini seriju crno-belih odgovorili sa šest poena u nizu za prvu dvocifrenu prednost - 27:17.

Partizan se trgao poenima Nikole Jankovića, koji je do finiša poluvremena dao 12 od timskih 21,  ali je usledio ekspresan odgovor gostiju preko Kikanovića, Nidama i Lekomba, za +14 - 35:21.

Dvocifrenu prednost gosti su zadržali i do poluvremena, a krunu na dobru partiju u prvih 20 minuta stavio je Džons trojkom uz zvuk sirene - 40:26.

Nikola Janković je bio ubedljivo najbolji u domaćem timu sa 12 poena i tri skoka, dok su Markus Pejdž i Stefan Janković dali po pet. Važan podatak posle dve četvrtine je da su crno-beli za tri šutirali 2/16.

Za Monako, Lakomb i Robinson su ubacili po osam, dok je 7 dao Bakner.

Klub iz Humske je jako loše otvorio treću deonicu, nije postigao poen gotovo tri i po minuta igre, ali je na njegovu sreću, Monako u međuvremenu ubacio samo dva.

Izuzetno lošu napadačku predstavu i jednog i drugog tima u tim trenucima prekinuo je Džons trojkom iz ćoška za 45:28 u korist gostiju. Posle trojke Gladira, klub iz Kneževine je otišao na ogromnih +20 na tri i po minuta do kraja trećeg kvartala - 50:30.

Partizan se nalazi u velikim problemima i deluje kao da mu meč klizi iz ruku...

Trojku posle dugo vremena za domaće postigao je Zagorac. Pred ulazak u poslednju četvrtinu, crno-beli su na 4 ubačena šuta iz 20 pokušaja van linije 6.75.

Uoči odlučujuće deonice, Partizan je na - 16 (54:38).

Bandža Si je trojkom otvorio poslednju četvrtinu i raspalio publiku u Pioniru. U nastavku je Partizan imao još dva napada da spusti zaostatak na jednocifreni minus, ali mu je nedostajalo koncentracije pod košem.

Nalet Beograđana, posle ubačene trojke Lendejla, prekinuo je Lakomb poenima sa slobodnog bacanja - 58:46.

U nastavku se igralo poen za poenom. Na trojku Džonsa, trojkom je uzvartio Lendejl, da bi u sledećem napadu 2+1 dao Kikanović. Monako je zadržao 14 poena prednosti na četiri minuta do kraja.

Odgovornost je u tim trenucima preuzeo Aleksej Nikolić i sa šest uzastopnih poena (trojka i 2+1) približio Partizan na -8 (66:58), za buđenje publike u Pioniru.

Nidam je odgovorio trojkom, ali su Pejdž i Si uveli meč u dramu - 69:64 na minut i po do kraja. Imala je Trinkijerijeva ekipa napad da priđe na posed zaostatka, ali nije uspela da ga iskoristi. Usledila je kazna u vidu trojke Nidama za beg Monaka na bezbednih 72:64. Ispostavilo se da je to bilo nenadoknadivo za crno-bele.