Bogdan odličan, slavlje Divca, 'teror' Dejvisa u LA

Bogdan odličan, slavlje Divca, 'teror' Dejvisa u LA Izvor: Christian Petersen/Getty Images

Košarkaši Sakramenta pobedili su na svom terenu Portland 115:107 o trećim uzastopnim trijumfom zadržai priključak sa timovima koji se bore za mesto u plej-ofu.

Kingsi su sa učinkom 23-21 deseti u Zapadnoj konferenciji, dok su Blejzersi posle drugog uzastopnog poraza peti sa skorom 26-19.

Sakramento je od sredine prve četvrtine kontrolisao rezultat i u trećem periodu imao je maksimalnih 16 poena prednosti (78:62). Ipak, posle tehničke greške treneru gostiju Teriju Stotsu ekipa iz Oregona se probudila i početkom odlučujućih 12 minuta došla na svega 6 poena zaostatka (86:80).

Kingsi su održavali prednost, a važne poene za 109:101na manje od dva minuta pre kraja postigao je Bogdan Bogdanović, da bi već u sledećem napadu Diaron Foks 90 sekundi pre kraja trojkom za 112:103 definitivno prelomio utakmicu u prestonici Kalifornije.

Odličnu partiju pružio je Bogdanović koji je kao rezervista upisao 18 poena (8/10 iz igre, 2/3 za tri), uz 2 skoka i 3 asistencije za 31 minut, efikasasniji od Srbina bio je samo Badi Hild sa 19 poena, Foks je dodao 16, uz 9 asistencija, Marvin Begli 13, a Nemanja Bjelica 4 (2/7 za iz igre, 0/4 za tri), uz 6 6 skokova i po 2 asistencije i blokade za 21 minut.

Kod gostiju Demijen Lilard je bio najraspoloženiji sa 35 poena (11/27 iz igre, 4/12 za tri), uz 5 asistencija, Evan Tarner je postigao 14, a Jusuf Nurkić 6 (3/7 za dva), uz 11 skokova i 5 asistencija.

Nju Orleans je u Los Anđelesu savladao Kliperse 121:117 u meču u kojem su gosti u drugom delu treće četvrtine imali i 20 poena prednosti (92:72). Ipak, tim Doka Riversa je serijom 29:8 preokrenuo (101:100), ali su se Pelikansi probudili i odbili nalet Klipersa - 110:102.

Lu Vilijams je 26 sekundi pre kraja smanjio na 117:115, međutim Entoni Dejvis je u finišu pogodio sva četiri penala za četvrtu pobedu svog tima u poslednjih pet utakmica.

Dejvis je blistao sa 46 poena (16/34 iz igre, 2/5 za tri, 12/12 slobodna bacanja), uz 16 skokova, 4 asistencije i 3 ukradene lopte, Džulijus Rendl je postigao 27, a Džru Holidej 19. U trećem uzastopnom porazu Klipersa Danilo Galinari je upisao 25 poena (6/9 za tri), Montrezl Heris 26, uz 10 skokova i 4 asistencije, a Tobijas Heris 21.

Boban Marjanović nije ulazio u igru, dok je Miloš Teodosić i dalje van tima.

Nju Orleans je 12. na Zapadu sa učinkom 21-23, a Klipersi šesti 24-19.