Može i sam - Harden sa 57 poena srušio Memfis

Može i sam - Harden sa 57 poena srušio Memfis Izvor: Streeter Lecka ,Getty Images Sport
Džejms Harden

Košarkaši Hjustona ubedljivo su pobedili Memfis 112:94, a još jednu sjajnu partiju pružio je Džejms Harden.

Rakete su u drugoj i trećoj četvrtini (63:41) rešile pitanje pobednika, a najbolji igrač tima iz Teksasa je u odsustvu povređenih Krisa Pola, Erika Gordona i Klinta Kapele odigrao simultanku sa Grizlisima.

Harden je ostravio rekord sezone sa 57 poena (17/33 iz igre, 6/15 za tri, 17/18 slobodna bacanja), uz 9 skokova, po 2 asistencije i ukradene lopte i 5 izgubljenih lopti za 34 minuta. Danjuel Haus Junior je upisao 15, a Ostin Rivers 11 poena.

Harden je na poluvremenu imao 36 (11/21 iz igre, 3/7 za tri) od ukupno 54 poena svog tima, što mu je rekord karijere u prvih 24 minuta.

Brada je 17. uzastopni meč postigao više do 30 poena, a poslednji igrač koji je imao duži niz je Vilt Čembrlen, koji je 1964. godine upisao 20 utakmica sa 30+ koševa.

Kod Grizlisa Majk Konli i Garet Templ su zabeležili po 14 poena, a Džaren Džekson i Omri Kaspi po 12.

Bruklin je na svom terenu naneo treći uzastopni poraz Bostonu - 109:102 i sa učinkom 22-23 trenutno je sedmi na tabeli Istočne konferecnije.

Posle izjednačenog prvog poluvremena (46:45) meč je odlučen u trećoj četvrtini koja je pripala Netsima 44:21. Seltiski su u finišu utakmice uspeli da ublaže poraz i izbegnu katastrofu protiv sve boljeg tima iz Bruklina.

Od osmorice igrača koji su izlazili na teren petorica su imala dvocifren učinak. Dianđelo Rasel je bio najbolji u petom uzastopnom trijumfu svog tima na domaćem terenu sa 34 poena (7/13 za tri), uz 5 skokova i 7 asistencija, Džeret Alen i Letonac Rodions Kuruks su dodali po 19, a Džoe Heris 13. U poraženoj ekipi Džejson Tejtum je upisao 34 poena (12/19 iz igre, 3/5 za tri), Džejlen Braun 22, a Bred Vonamejker 13.