Dončić se u najboljem svetlu pokazao bivšem selektoru

Dončić se u najboljem svetlu pokazao bivšem selektoru Izvor: Christian Petersen/Getty Images

Dalas Meveriksi su savladali Finiks Sanse 104:94 u NBA ligi, a briljantan je bio Luka Dončić koji je ubacio 30 poena protiv ekipe koju vodi Igor Kokoškov. Juta Džez je slavila protiv Orlanda 106:93.

Posle ujednačenog prvog poluvremena Dalas je preuzeo inicijativu u trećoj četvrtini od kada nisu ispuštali prednost. Ipak Finiks je konstantno imao rezultatski priključak, ali su Mevsi konstantno imali adekvatna rešenja u napadu tako da su održavali komfornih desetetak razlike.

Luka Dončić je meč završio sa 30 poena, Harison Barns je dodao 17, dok je u ekipi Finiksa Ti Džej Voren bio najefikasniji sa 20 poena.

Orlando je protiv Jute bio mnogo bolji u prvoj polovini utakmice i imao je čak 17 poena viška. Ipak potpuno drugačiji "džezeri" su izašli iz svlačionice za drugo poluvreme u kom su zaigrali mnogo bolju odbranu pa su taj deo igre dobili 60:30.

Donovan Mičel je u pobedničkom timu imao 33 poena, dok je Di Džej Ogastin ubacio 23 za Orlando. U ekipi Medžika je Nikola Vučević postigao 20 poena uz osam skokova.

Lejkersi su slavili protiv Detroita 113:100, a i u ovom meču su oni bili bez Lebrona Džejmsa. Domaći Lejkersi su vodili od druge četvrtine, a zahvaljujući dobroj timskoj igri su uglavnom protvnika držali na dvocifrenoj razlici.

Kajl Kuzma je imao čak 41 poen, dok je Ivica Zubac za 23 minuta postigao 11 poena. Blejk Grifin je kod Detroita imao 16 poena.

Portland je slavio protiv Čikaga 124:112, a Trejl Blejzersi nikako nisu mogli da umaknu Čikagu sve do poslednje četvrtine. Tek tada su napravili osetniju prednost posle čega su priveli meč kraju. Si Džej Mekolum je meč završio sa 24 poena, Jusuf Nurkić je imao 18 dok je kod Čikaga Vendel Karter ubacio 22.