Defanzivna klinika Olimpijakosa i Milutinov razbili PAO

U velikom atinskom derbiju u okviru 16. kola Evrolige Olimpijakos je ubedljio savladao Panatinaikos 79:65, mada je rezultat mogao da bude i znatno ubedljiviji.

Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Odlučila je fantastična odbrana domaćih, posebno u prve tri četvrtine. Zeleni su bili u igri samo u prvih 10 minuta, kada su uspeli da se vrate posle furioznih 16:8 na 16:14. Posle toga nastavili su crveno-beli sa fantastičnom odbranom, ali su se popravili u napadu. Drugu deonicu dobili su 25:11 i tada praktično prelomili meč. Najveću prednost imali su pred kraj treće četvrtine kada su vodili 59:38. U poslednjih 10 minuta došlo je do opuštanja, pa su gosti uspeli da pređu brojku od 20 poena, ali to nije bilo dovoljno ni za smanjenje razlike kojom bi ipak imali bolji međusobni skor, s obzirom da su prvi meč dobili sa "samo" 13 razlike.

Kod pobednika briljirao je Nikola Milutinov sa dabl dabl učinkom od po 18 poena i skokova. Isti broj poena postigao je Janis Strelnieks, Kostas Papanikolau dodao je 12, a Jorgos Printezis 11 poena. Kod Zelenih samo su Nik Kalates sa 13 i Lukas Lekavičijus sa 10 poena bili dvocifreni.

Olimpijakos je peti sa skorom 10-6, koliko ima i četvrtoplasirani Anadolu Efes, dok je Panatinaikos na deobi devetog mesta sa skorom 7-9, koliko imaju Žalgiris i Baskonija. U narednom kolu Olimpijakos u utorak dočekuje upravo Baskoniju, dok Panatinaikos dan kasnije dočekuje Bajern.