Ništa od brejka, Partizan poražen u Viljnusu

Košarkaši Partizana poraženi su u Viljnusu od Ritasa u prvom kolu druge faze Evrokupa rezultatom 80:74 u meču u kojem je srpski predstavnik bio u "egalu" tokom većeg dela meča.

Stefan Janković Izvor: ABA liga - Photo: Partizan NIS
Stefan Janković

Partizan je bio u zaostatku u prvom kvartalu nakon što je domaćin preko Dominika Satona otvorio meč veoma dobro, ali crno-beli ni u jednom trenutku nisu došli do veće prednosti. U vođstvu je uglavnom bio domaćin, pa se na poluvreme otišlo sa šest poena prednosti za Litvance.

U nastavku je i dalje prednost uglavnom bila na strani domaćih, a Partizan je pobljšao kontrolu lopte. U završnicu se ušlo sa vođstvom Ritasa, a nakon zakucavanja Džoka Lendejla Partizan je došao do minusa od samo dva poena.

U završnici meča ključne poene postigli su Butkevičus i Parahuski, pa je Ritas došao do prvog trijumfa u novoj grupi.

Najbolji u redovima srpskog tima bio je Rade Zagorac sa 17 poena (6/15 iz igre) i 8 skokova, a Džok Lendejl imao je 15 poena i 9 skokova. Vanja Marinković je dodao 13 poena, a novi plejmejker Partizana Aleks Renfro imao je 7 poena - sve u prvom poluvremenu.

U pobedničkom timu blistao je Dominik Saton, koji je postigao 21 poen, a 17 od toga u prvom poluvremenu u kojem nije imao nijedan promašaj. Artsjom Parahuski imao je 14 poena, a Martinas Ekodas imao je 11.

U grupi E zajedno sa Partizanom i Ritasom igraju još Alba i Monako.

U narednom kolu 9. januara "crno-beli" će u Beogradu dočekati berlinsku Albu, dok će Ritas gostovati u Kneževini.

Meč iz Viljnusa mogli ste uživo da pratite na SK1 i sajtu Sport Kluba

Crno beli meč kreću u petorci Renfro, Marinković, Si, Janković Lendejl, dok će Litvanci igrati na početku meča u postavi Stipčević, Sili, Saton, Sirvidis i Parahuski.

Prve poene za beogradsku ekipu postigao je Francuz Si, dok je za Litvance strelac na otvaranju bio beloruski centar Parahuski.

Nakon tri minuta minuta rezultat je bio 12:5 za domaćina, a najbolji u redovima domaćina bio je Sirvidis sa 6 poena.

Međutim, posle trojke Renfroa, ali i poena Alekseja Nikolića, beogradski crno-beli smanjili su razliku na dva poena. Napravljene su i izmene, u igru su za crno-bele ušli Zagorac, Veličković i Gagić.

Crno-beli su faulirali Dominika Satona čak pet puta u prvom kvartalu, a iskusni krilni igrač postigao je i dve trojke.

Nakon slobodnih bacanja koja je pogodio Rade Zagorac postavljen je i konačni rezultat prve četvrtine - 28:23 za litvanskog predstavnika.

Partizan je odlično krenuo nakon pauze, a posle trojke Markusa Pejdža srpski tim je poveo 33:31.

Izjednačena borba nastavila se u drugoj četvrtini, Marinković je pogodio i prvu trojku, a nakon pogođenih bacanja Đorđa Gagića Partizan je poveo sa 41:40.

Ipak, do kraja poluvremena domaćin je došao do nove prednosti preko veoma raspoloženog Satona i postavio rezultat 48:42, rezultat kojim se otišlo na odmor.

U izjavi na poluvremenu plejmejker crno-belih Aleks Renfro bio je prilično nezadovoljan igrom i naglasio da crno-beli moraju da budu daleko odgovorniji u nastavku igre.

Najbolji u redovima Partizana u prvom poluvremenu bili su upravo Renfro sa 7 poena i 2 asistencije, a 7 poena ubacio je i Rade Zagorac, koji je imao i 4 skoka. Pejdž je imao 6 poena, a Lendejl i Si po 5.

U domaćoj ekipi blistao je Saton sa 17 poena (6/6 iz igre) i čak 7 iznuđenih faulova. Sirvidis je imao 9 poena, a Parahuski 8.

Partizan se na startu trećeg kvartala vratio u igru, ali je u finišu treće četvrtine litvanski tim ipak otišao na +5 (63:58) trojkama Stipčevića i Butkevičusa.

Treća četvrtina završila se poenima poenima Parahuskog, a u poslednjoj deonici Ritas je poveo sa 10 poena prednosti koševima Ekodasa i Butkevičusa.

Ipak, poenima Marinkovića, Lendejla i Zagorca Partizan je napravio seriju 6:0 i vratio se na -4.

Zatim je usledila bolja igra domaćina, Ritas je do vođstva 72:66 došao poenima Ekodasa sa linije penala.