Partizan moćan kad je važno za Top 16 fazu Evrokupa

Partizan moćan kad je važno za Top 16 fazu Evrokupa Izvor: sk

Košarkaši Partizana bili su najbolji kada je bilo najpotrebnije. Savladali su u odlučujućem meču Evrokupa Turk Telekom i tako obezbedili plasman u nastavak takmičenja.

Izvor: Jelena Trajković

Partizan je u Beogradu u poslednjem meču prve faze Evrokupa sa 87:72 savladao Turk Telekom. Crno - beli su pre meča imali jasnu računicu. Bila im je potrebna pobeda sa više od dva poena za prolazak dalje ili pobeda sa više od četiri poena za prolazak dalje sa trećeg mesta.

U narednoj fazi Partizanu će rivali biti Monako, Ritas i Alba.

Sajan je Partizan bio tokom celog meča, ali se mora naglasiti odlična igra u odbrani protiv inače šuteski jake ekipe. Za beogradski tim ovo je verovatno i najbolji meč u Evrokupu ove sezone.

Rade Zagorac predvodio je svoj tim sa 18 poena, pet asistencija i četiri ukradene lopte. Đorđe Gagić je pratio sa 13 poena i devet skokova, poen manje dao je Stefan Janković, a dvocifren učinak imao je i Markus Pejdž sa 10 poena.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Vladimir Štimac sa 21 poenom i pet skokova, Keni Gebrijel je dodao 16 poena, a Silven Landsberg je meč završio sa 10 poena.

Zanimljivu prvu četvrtinu odigrali su Partizan i Turk Telekom. Imali su crno - beli prednost i od pet poena, ali su se gosti vratili u meč koji je do kraja prvog dela igran koš za koš. Ipak, u samom finišu četvrtine, u poslednjih minut Partizan je bio tim koji je napravio seriju 4:0 i pred nastavak meča izabranici Andree Trinkijerija vode sa 25:21.

Odličan je Partizan bio u drugoj četvrtini. Uspeli su crno - beli rivala da drže "podalje" od svog koša, ali i da budu efikasni u napadu. Na minut i po do kraja četvrtine Partizan je došao na +13 što je u dosadašnjem toku meča najveća prednost koju je beogradski tim imao. Na kraju, na poluvremenu 43:32 za Partizan.

Izvor: Sport klub

U istom ritmu nastavio je Partizan i u trećoj četvrtini na zadovoljstvo pune dvorane. Pred poslednjih deset minuta u ovom meču crno - beli su na +12 (66:54).

Ništa se nije promenilo ni u četvrtoj četvrtini. Partizan je bio na svom kursu do samog kraja i konačne pobede.