Bezbolan poraz Cedevite, nada Tofaša živi

Bezbolan poraz Cedevite, nada Tofaša živi Izvor: KK Cedevita

Košarkaši Cedevite poraženi su u poslednjem meču grupne faze Evrokupa od Tofaša, ali taj poraz ne remeti im plasman na treće mesto Grupe B i prolazak dalje.

Tofaš je zabeležio važnu pobedu na gostovanju Cedeviti gde je slavio sa 96:92.

Cedevita je na poluvremenu gubila sa 13 poena jer je Tofaš igrao veoma dobro, posebno u napadu. Zagrepčani su u trećoj četvrtini pored raspološenog Eldžina Kuka dobili poene i Filipa Krušlina i Andrije Stipanovića pa su uspeli da preokrenu.

Ipak, Tofaš se uozbiljio u poslednja četiri minuta meča kada je serijom 9:0 obezbedio pobedu. Tofašu je pored ovog trijumfa potreban poraz Limoža od poljske Arke koja se u sredu igra u Francuskoj kako bi prošao dalje.

Diante Garet predvodio je Tofaš sa 20 poena, Jigit Arslan dodao je 18 poena, a sa po 12 su ih pratili Sami Meija i Frenk Elegar.

U Cedeviti je najbolji bio Eldžin Kuk sa 32 poena i devet skokova. Dvocifren učinak imali su i Džejkob Pulen sa 16, Filip Krusulin sa 14 i Andrija Stipanović sa 13 poena.