Džordanu pred očima: Lebron i Bol kao Kid i Karter 2007.

Džordanu pred očima: Lebron i Bol kao Kid i Karter 2007. Izvor: Harry How/Getty Images

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa ubedljivo su na gostovanju pobedili Šarlot Hornetse 128:100, a tripl-dabl učinke ostvarili su sjajni Lebron Džejms i Lonzo Bol.

Džejms i Bol su prvi saigrači još od 2007. koji su u jednoj utakmici zabeležili tripl-dabl, a prethodno je to pošlo za rukom tadašnjem tandemu Nju Džersi Netsa Džejsonu Kidu i Vinsu Karteru.

Prethodno u dresu Lejkersa to su uspeli Medžik Džonson i Karim Abdul Džabar.

Ekipa iz Los Anđelesa je u Južnoj Karolini upisala 18. trijumf u sezoni i uz 11 poraza trenutno je četvrta u Zapadnoj konferenciji NBA lige, dok je Šarlot šesti na Istoku sa učinkom 14-15.

Lebron je od prvog minuta bio posebno motivisan protiv kluba na čijem je čelu Majkl Džordan. Pre meča su se pozdravili u holu Spektrun Centra, a posle u većem delu izjednačenog prvog poluvremena, gosti su u trećem periodu eksplodirali.

Lejkersi su taj deo utakmice dobili sa 40:17 i u poslednjih 12 minuta ušli sa ogromnih 30 poena viška - 97:67.

Lebron je već u finišu trećeg perioda upisao 75. tripl-dabl u sezoni, a meč je završio sa 24 poena (7/15 iz igre, 2/6 za tri), 12 skokova i 11 asistencija, Lob je zabeležio treći tripl-dabl u karijeri sa 16 poena (7/11 iz igre) i po 10 skokova i asistencija, Džaval Mekgi je dodao 19, Kajl Kuzma 14, a Svjatoslav Mihalik 12.

U domaćem timu Majls Bridžis je postigao 17, Džeremi Lebm 12, a Vili Ernangomez 11 poena.

Detroit je u derbiju Istoka pobedio Boston 113:104 i prekinuo seriju od šest poraza. Bio je to prvi neuspeh Seltiksa posle osam vezanih trijumfa.

Pistonsi su u finišu treće četvrtine došli do 14 poena prednosti i bez većih poteškoća su se zadržali do kraja duela.

Bjejk Grifin je zabeležio 27 poena (8/16 iz igre), uz 8 skokova i 6 asistencija, Andre Dramond je dodao 19, uz 20 skokova i 5 blokada, dok je Redži Bulok upisao 15 poena.

Kod Seltiksa skoro polovinu poena postigli su Kajri Irving (26) i Markus Smart (21).

Orlando je posle Čikago Bulsa na izletu u Meksiko Sitiju savladao i Jutu - 96:89. Džezeri su tri četvrtine bili bolji, ali je ekipa sa Floride u odlučujućih 12 minuta postigla čak 41 poen (koliko zajedno u drugoj i trećoj) i sa skorom 14-15 dogurala do osmog mesta na Istoku.

Francuski reprezentativac Evan Furnije je bio najbolji sa 24 poena i 7 skokova, Terens Ros je zabeležio 19, Nikola Vučević 15 poena (5/14 iz igre, 1/3 za tri), iu 19 skokova i 5 asistencija za 30 minuta.

Kod Džezera su se istakli Donovan Mičel sa 24 poena (8/21 iz igre), Derik Fejvors sa 21 poenom i 8 skokova i Riki Rubio sa 15 poena i po 4 skoka i asistencije.