Zvezda bez većih problema u Mitrovici do 11/0

Zvezda bez većih problema u Mitrovici do 11/0 Izvor: Mega Bemax/Ivica Veselinov

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mega Bemaks rezultatom 78:68 u okviru 11. kola ABA lige i tako zadržali maksimalni skor.

Izabranici Milana Tomića su praktično rutinski došli do trijumfa u dvorani „Pinki“ u Sremskoj Mitrovici, pošto su vodili tokom cele utakmice, sa izuzetkom uvodnih minuta, kada je Mega povela 6:5.

‚Crveno-beli‘ su utakmicu prelomili već u drugoj četvrtini, u kojoj su došli do dvocifrene prednosti. U dva navrata tokom trećeg perioda, šampion Srbije je imao i plus 20, ali je svom rivalu u samom finišu dozvolio da se primakne. Domaći košarkaši su pad u igri Zvezde oberučke prihvatili, prišli su na šest poena zaostatka, ali na kraju nisu uspeli više da je izazovu.

Najbolji u trijumfu ‚crveno-belih‘ bio je Stratos Perperoglu sa 17 poena, Bili Beron je dodao 14, a Džo Reglend 13.

Na drugoj strani, Goga Bitadze je imao 23 poena i šest skokova, Branislav Ratkovica je dodao 11 poena, uz pet asistencija, a Nikola Mišković deset poena.

Zvezda posle novog trijumfa sigurno drži čelo tabele sa 11 trijumfa, dok je Megin skor sada 7/4.