Serija Kalinića za pobedu Fenera, novi poraz CSKA!

Serija Kalinića za pobedu Fenera, novi poraz CSKA! Izvor: Turkish Airlines EuroLeague
Nikola Kalinić

Košarkaši Fenerbahčea nastavili su sa odličnim partijama i u jednom od derbija 11. kola Evrolige u Atini su pobedili Panatinsikos. Baskonija je u Vitoriji iznenadila CSKA 76:73.

Nikola Kalinić Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Ekipa iz Istanbula je posle poraza Armejaca ostala usamljena na prvom mestu na tabeli sa učinkom 10-1, dok je atinski velikan posle trećeg uzastopnog poraza na skoru 5-6.

Fener je u većem delu utakmice u OAKA dvorani dominirao, kontrolisao je dešavanja na terenu, ali je PAO odolevao sve do poslednjih pet minuta meča.

Grčka ekipa se poenima Jana Vujukasa u 34. minutu približila na samo dva poena minusa, ali tim Željka Obradovića je imao odgovor.

Najpre je Kostas Slukas pogodio trojku na asistenciju Jana veselog, a u sledećem napadu Grk je asistirao Nikoli Kaliniću, koji je pogodio 11. trojku iz 19 pokušaja za svoj tim za 69:61 na nešto manje od četiri i po minuta pre kraja.

Srpski reprezentativac je ubrzo pogodio jedan od dva penala, a onda još jednu trojku za 73:63 tri minuta pre kraja. Kalinić je u sledećem napadu ponovo bio u glavnoj ulozi, sa linije slobodnih bacanja oba puta je bio precizan i sa 9 vezanih poena praktično obezbedio trijumf svojoj ekipi (75:63).

Kalinić je sa 18 poena (1/2 za dva, 4/5 za tri, 4/6 slobodna bacvanja) bio najefikasniji u Fenerbahčeu, a imao je još po 4 skoka i asistencije za 31 minut, Žofri Lovernj je posle slabog prvog poluvremena većinu od 15 poena postigao u nastavku, dok je Veseli upisao 15 poena, uz po 7 skokova i asistencija. Marko Gudurić je za 16 minuta postigao 7 poena (2/3 za dva, 0/1 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz 3 skka i asistenciju.

Dvocifren učinak u Panatinaikosu imali su Nik Kalates sa 14 i Nikos Papas i Met Lodžeski po 13 poena.

Baskonija je protiv favorizovanog CSKA zabeležila tek četvrti trijumf i Armejcima nanela drugi poraz u poslednje tri utakmice u elitnom takmičenju.

Odlučujući koš za Baskijce postigao je Vinsen Poare 65 sekundi pre kraja za konačnih 76:73. Najefikasniji u timu Velimira perasovića bili su upravo Poare sa 18 poena, uz 8 skokova, Tornike Šengelija sa 15 i Met Dženings sa 13.

Moskovljani su podbacili u šutu iz igre (47,2 odsto za dva i 29.6 odsto za tri), a predvodio ih je Alek Peters sa 20 poena, tri manje imao je Kori Higins, dok je Kajl Hajns upisao 14.