Legendarni Skola odveo Argentinu na SP, u Kini i SAD

Legendarni Skola odveo Argentinu na SP, u Kini i SAD Izvor: fiba.basketball

Košarkaške reprezentacije SAD i Argentine dva kola pre kraja američkih kvalifikacija obezbedile su plasman na Svetsko prvenstvo 2019. u Kini.

Selekcija SAD sastavljena od igrača iz Dži lige (razvojna NBA liga) je posle velikog prekreta u drugom delu poslednje četvrtine u gostima pobedila Urugvaj 71:70, dok je Argentina pred svojim navijačima bila sigurna protiv Meksika 85:71.

Urugvaj je na nešto manje od 6 minuta pre kraja vodio sa 64:56, ali je tim Džefa Van Gandija serijom 16:1 preokrenuo i upisao osmi trijumf. Trevis Trajs je postigao 17, Džon Dženkins 13, a Skoti Hopson 11 poena, dok su kod domaćih, koji su za dva šutirali 7/33, najefikasniji bili Bruno Fitipaldi sa 17, Lusijano Parodi sa 13 i Esteban Batista sa 10 poena.

Selekciju SAD će na Svetskom prvenstvu predvoditi trener San Antonija Greg Popović.

Argentina je bez mnogo poteškoća u La Riohi upisala devetu pobedu u kvalifikacijama, a blistao je legendarni Luis Skola. Tridesetosmogodišnji centar je postigao 22 poena (6/11 za dva, 3/4 za tri), uz 9 skokova i 3 asistencije za 23 minuta, a po 13 su dodali Nikolas Laprovitola i Markos Delia. U poraženoj ekipi Gabrijel Giron je zabeležio 20 poena.

Portoriko je pobedom u uzbudljivoj utakmici u gostima savladao Panamu 71:70 i zadržao realne šanse da se plasira na Mundobasket. Portoriko i Urugvaj imaju učinak 6-4, a u poslednjem kolu u međusobnom duelu će odlučiti koji tim će se iz ove grupe na SP pridružiti Argentini i SAD.

Završnicu kvalifikacija pratite na kanalima Sport Kluba.